AČMK - turnaje

Telčský pohár 31. 7.- 1. 8. 2004  (TELČ)


kategorie GrandSlam, singl, level hra, zkrácená na 14 bodů

funkcionáři
manažer: Štěpán Hazdra
turn. rozhodčí: Štěpán Hazdra

propozice
místo: hřiště u Gymnázia
kurty: 2 kurty, délka 5 yd
branky: rozchod 100 mm, trubkové
koule: Jacques 12 oz


výsledky

Turnaj odehrán podle mezinárodních pravidel s tím, že ve smyslu Pravidla 2(b)(6) tvořilo délkovou jednotku 5 yardů a podle Pravidla 44(c) byly hrány zkrácené hry na 14 bodů. 16 účastníků bylo rozlosováno pomocí čtyř výkonnostních košů do čtyř skupin, z každé z nich pak postupovali dva hráči. Ve skupinách byly hry časově omezeny na 60 minut. Tiebreak byl stanoven manažerem coby pokus o dosažení co největšího počtu bodů při hře ze standardního postavení koulí pro break ze čtyř koulí...


skupina A

David Hajn vs. Kateřina Dehnerová +4
David Hajn vs. Erik Jaroš +11
David Hajn vs. Bohumil Burian +12
Kateřina Dehnerová vs. Erik Jaroš -1(t)
Kateřina Dehnerová vs. Bohumil Burian +7
Erik Jaroš vs. Bohumil Burian +2

D. Hajn (Telč, 4) bez výrazných problémů vyhrál skupinu a podle předpokladů udělal první krok k potvrzení pozice jednoho z favoritů turnaje... technicky přesný E. Jaroš (Telč, 17) prošel do čtvrtfinále díky těsné porážce K. Burkové (Havířov, 13), která po smolné prohře dvou zápasů podobnou šanci nedostala... B. Burian (Telč, -) si prošel prvním turnajem...

skupina B

Jiří Plachý vs. Štěpán Hazdra +4(t)
Jiří Plachý vs. Hana Plachá +8
Jiří Plachý vs. Jiří Pantoflíček +8(t)
Štěpán Hazdra vs. Hana Plachá -1(t)
Štěpán Hazdra vs. Jiří Pantoflíček -1(t)
Hana Plachá vs. Jiří Pantoflíček -4(t)

J. Plachý (Telč, 4) kvalifikací do vyřazovací části splnil svou povinnost, což už se nedalo říci o presidentovi Š. Hazdrovi (Telč, 6), který, byť těsně, prohrál všechny zápasy... druhého postupujícího ze skupiny určil zápas H. Nováková (Telč, 23) versus J. Pantoflíček (Telč, 36)...

skupina C

Tomáš Vrtný vs. Jan Dehner -2(t)
Tomáš Vrtný vs. Michal Kotyk -13
Tomáš Vrtný vs. Martina Jarošová -7(t)
Jan Dehner vs. Michal Kotyk -1(t)
Jan Dehner vs. Martina Jarošová +11
Michal Kotyk vs. Martina Jarošová -1(t)

tiebreak

Martina Jarošová 1
Jan Dehner 0
Michal Kotyk 0




Jan Dehner 2
Michal Kotyk 1

T. Vrtný (Havířov, 2), rádobypretendent finále měl další ze svých blunderů... J. Dehner (Havířov, 7) se po těsné prohře s M. Kotykem (Praha, 19) vzchopil k heroickému výkonu, ale v tiebreaku zahodil postup z prvního místa a M. Babková (Telč, 33) hrající s kolísavou přesností tak nakonec po právu vyhrála tiebreak i skupinu...

skupina D

Otakar Stankuš vs. Robert Jaroš -4
Otakar Stankuš vs. Tomáš Majer +13
Otakar Stankuš vs. Daniel Zeman +7
Robert Jaroš vs. Tomáš Majer +13
Robert Jaroš vs. Daniel Zeman +8
Tomáš Majer vs. Daniel Zeman -5

O. Stankuš (Praha, 1) prohrál skoro po roce zápas s tréninkem zoceleným R. Jarošem (Telč, 11), potomním vítězem skupiny... D. Zeman (Telč, 33) ani T. Majer (Havířov, 29) neprokázali dostatek schopností ani vůle, aby mohli realisticky uvažovat o dalším pokračování v turnaji...

čtvrtfinále

David Hajn vs. Jan Dehner +6
Jiří Plachý vs. Otakar Stankuš -9
Martina Jarošová vs. Erik Jaroš +4
Robert Jaroš vs. Jiří Pantoflíček +8

žádný ze zápasů poslední osmy nepřinesl překvapení...

semifinále

David Hajn vs. Otakar Stankuš -3
Martina Jarošová vs. Robert Jaroš -7

první mač byl považován za předčasné finále, a přestože ani jeden z hráčů nebyl v optimální formě, utkání přineslo zajímavou hru... v druhém zápase M. Babková definitivně doplatila na ještě ne zcela vypilovanou taktiku...

finále

Otakar Stankuš vs. Robert Jaroš +5

O. Stankuš tentokrát nikterak neexceloval technikou a pro odvetu za porážku ve skupině zvolil zdržovací taktiku, která byla, jak se náledně ukázalo, ušitoá soupeři na míru...

konečné pořadí soutěže
 
1.Otakar STANKUŠ5/6
2.Robert JAROŠ5/6
3.-4.Martina JAROŠOVÁ3/5
3.-4.David HAJN4/5
5.-8.Jan DEHNER2/4
5.-8.Jiří PANTOFLÍČEK2/4
5.-8.Jiří PLACHÝ3/4
5.-8.Erik JAROŠ2/4
9.-12.Kateřina DEHNEROVÁ1/3
9.-12.Michal KOTYK2/3
9.-12.Hana PLACHÁ1/3
9.-12.Daniel ZEMAN1/3
13.-16.Bohumil BURIAN0/3
13.-16.Štěpán HAZDRA0/3
13.-16.Tomáš MAJER0/3
13.-16.Tomáš VRTNÝ0/3
 

© 2004 Asociace českomoravského kroketu email