AČMK - turnaje

Telčský pohár  - 2. ročník -  13. 8. 2005  (TELČ)


kategorie GrandSlam, singl, level hra, zkrácená na 14 bodů

funkcionáři
manažer: Jiří Plachý
turn. rozhodčí: Štěpán Hazdra
delegát: Tomáš Vrtný
hodnocení: 7.75

propozice
místo: Černíč
kurty: 4 kurty, délka 5 yd
branky: rozchod 100 mm, kovové
koule: Sunshiny


výsledky

Turnaj odehrán podle mezinárodních pravidel s tím, že ve smyslu Pravidla 2(b)(6) tvořilo délkovou jednotku 5 yardů a podle Pravidla 44(c) byly hrány zkrácené hry na 14 bodů. 22 účastníků byli rozděleno do 6 skupin, a to tak, že 6 nejlepších přítomných hráčů (Hajn, Vrtný, Jaroš R., Dehner, Babková, Plachý) bylo postupně nasazeno do skupin A-F, dalších šest hráčů v pořadí podle žebříčku (Marečková, Dehnerová, Pantoflíček, Hazdra, Doskočil, Plachá) bylo rovněž nasazeno do příslušných skupin a zbytek účastníků byl rozlosován. Z každé skupiny postupovali 2 do vyřazovacích bojů, ze skupin A-D vítězové do čtvrtfinále, zbylí postupující do osmifinále. V základních skupinách a v osmifinále byly hry omezeny na 60 minut. Tie-break byl manažerem stanoven jako pokus o dosažení maxima bodů strikerovou koulí ze standardního postavení koulí pro break ze čtyř koulí.


skupina A

David Hajn vs. Hana Hajnová +11
David Hajn vs. Lucie Pospíšilová +11
David Hajn vs. František Kozel +14
Hana Hajnová vs. Lucie Pospíšilová +2(t)
Hana Hajnová vs. František Kozel +9
Lucie Pospíšilová vs. František Kozel +2(t)

D. Hajn (Telč, 1) hrál poklidně breakově, i když nikterak zázračně přesně... H. Marečková (Telč, 8) mívá občas potíže, čehož je zářným příkladem duel s L. Pospíšilovou (Telč, 19)... F. Kozel (Hořice, -) prošel křtem svého prvního asociačního turnaje...

skupina B

Tomáš Vrtný vs. Kateřina Dehnerová +11
Tomáš Vrtný vs. Bohumil Burian +12
Kateřina Dehnerová vs. Bohumil Burian +9

T. Vrtný (Havířov, 3) své hry zrežíroval pomocí tří breaků... K. Dehnerová (Havířov, 9) postoupila bez viditelných potíží, ale bez zřejmé pohody... B. Burian (Telč, 21) stále ještě poněkud zaostává v základní technice...

skupina C

Robert Jaroš vs. Jiří Pantoflíček -1(t)
Robert Jaroš vs. Zbyněk Častulík +8
Robert Jaroš vs. Jan Mátl +13
Jiří Pantoflíček vs. Zbyněk Častulík -4(t)
Jiří Pantoflíček vs. Jan Mátl +2(t)
Zbyněk Častulík vs. Jan Mátl +1(t)

loňský finalista R. Jaroš (Telč, 4) velmi překvapivě prohrál s J. Pantoflíčkem (Telč, 10), což jej nakonec díky nervozitou poznamenanému tie-breaku stálo postup... v osobě Z. Častulíka (Telč, -) se objevilo zázračné kroketové dítě (ačkoli pohříchu nikoli věkem); bude-li jeho kromobyčejný přirozený cit pro techniku a taktiku rozvíjen odpovídajícím tempem, máme se v příštím roce na mistrovství republiky nač těšit... J. Mátl (Tel, 18) byl schopen několika defenzivních tahů, ale pro pokračování v soutěži to bylo méně než dost...

tiebreak

Robert Jaroš 0
Jiří Pantoflíček 1
Zbyněk Častulík 1

(1. kolo tiebreaku)


Jiří Pantoflíček 0
Zbyněk Častulík 1

(2. kolo tiebreaku)

skupina D

Jan Dehner vs. Štěpán Hazdra +13
Jan Dehner vs. Miroslav Havlík +10
Štěpán Hazdra vs. Miroslav Havlík -1(t)

J. Dehner (Havířov, 5) přichází pomalu, ale jistě na chuť breakové hře... president Š. Hazdra (Telč, 12) pokračuje v realizaci svého důmyslného plánu na stmelování asociace, a to tak, že nenaštve nikoho tím, že by jej porazil, což v dané skupině jako druhého postupujícího posunulo dále nováčka M. Havlíka (Telč, -)...

skupina E

Martina Jarošová vs. Václav Doskočil -6
Martina Jarošová vs. Zuzana Kotrbová +10
Martina Jarošová vs. Lukáš Pojer +11
Václav Doskočil vs. Zuzana Kotrbová +8
Václav Doskočil vs. Lukáš Pojer +11
Zuzana Kotrbová vs. Lukáš Pojer +1(t)

M. Babková (Telč, 6) protaktizovala zápas o vítězství ve skupině s V. Doskočilem (Telč, 14)...

skupina F

Jiří Plachý vs. Hana Plachá +11
Jiří Plachý vs. Daniel Zeman +8
Jiří Plachý vs. Michal Pavlů +1(t)
Hana Plachá vs. Daniel Zeman -10
Hana Plachá vs. Michal Pavlů -3
Daniel Zeman vs. Michal Pavlů +2

nejvyrovnanější skupinu s jedním zaváháním vyhrál J. Plachý (Telč, 7)... nevyzpytatelný D. Zeman (Telč, 21) si poradil s M. Pavlů (Telč, 23), jehož smolné koncovky se brzo stanou příslověčnými...

osmifinále

Jiří Pantoflíček vs. Daniel Zeman -4(t)
Václav Doskočil vs. Kateřina Dehnerová +6
Hana Hajnová vs. Jiří Plachý -9
Martina Jarošová vs. Miroslav Havlík +14

první dva zápasy skončily proti očekávání pro papírově slabší hráče, ale žádné velké překvapení se nekonalo...

čtvrtfinále

David Hajn vs. Daniel Zeman +6
Václav Doskočil vs. Jan Dehner +5
Zbyněk Častulík vs. Jiří Plachý -10
Martina Jarošová vs. Tomáš Vrtný -13

přestože D. Zeman nezvládl koncovku, D. Hajn mohl mluvit o velkém štěstí, že ho nepřesná hra nevyřadila z turnaje... J. Dehner nešťastnou taktikou v závěru prohrál slibně se rozvíjející utkání... přirozený talent bývá sám o sobě málo: Z. Častulík neměl proti J. Plachému na vítězství téměř ani naději... T. Vrtnému stačily k výhře nad M. Babkovou dva breaky...

semifinále

David Hajn vs. Václav Doskočil +9
Jiří Plachý vs. Tomáš Vrtný +7

první semifinále zcela jednoznačné... ve druhém rozhodl menší počet technických chyb J. Plachého...

finále

David Hajn vs. Jiří Plachý +10

až na dvě technická zaváhání nebreaková rutina republikové jedničky...

konečné pořadí soutěže
 
1.David HAJN6/6
2.Jiří PLACHÝ6/7
3.-4.Václav DOSKOČIL5/6
3.-4.Tomáš VRTNÝ3/4
5.-8.Martina JAROŠOVÁ3/5
5.-8.Zbyněk ČASTULÍK2/4
5.-8.Jan DEHNER2/3
5.-8.Daniel ZEMAN3/5
9.-12.Kateřina DEHNEROVÁ1/3
9.-12.Miroslav HAVLÍK1/3
9.-12.Hana HAJNOVÁ2/4
9.-12.Jiří PANTOFLÍČEK2/4
13.-18.Bohumil BURIAN0/2
13.-18.Štěpán HAZDRA0/2
13.-18.Robert JAROŠ2/3
13.-18.Zuzana KOTRBOVÁ1/3
13.-18.Michal PAVLŮ1/3
13.-18.Lucie POSPÍŠILOVÁ1/3
19.-22.František KOZEL0/3
19.-22.Jan MÁTL0/3
19.-22.Hana PLACHÁ0/3
19.-22.Lukáš POJER0/3
 

© 2004 Asociace českomoravského kroketu email