AČMK - turnaje

Cyrilometodějský turnaj  - 1. ročník -  7.- 8. 7. 2002  (HAVÍŘOV)


kategorie Club, singl, level hra, zkrácená na 14 bodů

funkcionáři
manažer: Tomáš Vrtný
turn. rozhodčí: Tomáš Vrtný

propozice
místo: hřiště Gymnázium Komenského
kurty: 1 kurt, délka 5 yd
branky: rozchod 100 mm, kovové
koule: dřevěné


výsledky

V úzkém kruhu 8 hráčů odehraný turnaj byl uspořádán podle mezinárodních pravidel (ve smyslu Pravidla 2(b)(6) tvořilo délkovou jednotku 5 yardů a podle Pravidla 44(c) byly hrány zkrácené hry na 14 bodů). Účastníci byli rozlosováni do dvou skupin, přednostně byli nasazeni dva nejlepší přítomní hráči (T. Vrtný, D. Ryšánek), z každé skupiny pak postupovali dva do semifinále...


skupina A

David Ryšánek vs. Pavel Kotlán +2
David Ryšánek vs. Jan Dehner +2
David Ryšánek vs. Markéta Cielecká +4
Pavel Kotlán vs. Jan Dehner -4
Jan Dehner vs. Markéta Cielecká +4

D. Ryšánek v uvolněném herním stylu s přehledem přehrál všechny své soupeře ve skupině a bylo zřejmo, že přemýšlí o druhém turnajovém vítězství; P. Kotlán bigotně lpějící na své diluviální úderové technice zdá se promrhal poslední zbytky svého druhdy tolik ceněného talentu a se zahořklým dryjáčnictvím hledal příčiny svých porážek mimo sebe; J. Dehner hrající pohledným, úsporným a přesto účinným způsobem začal projevovat překvapující cit pro taktiku a není tedy divu, že jeho další sportovní růst je odbornou kroketovou veřejností pečlivě sledován; M. Cielecká se přes značnou snahu nebyla schopna přizpůsobit 100 milimetrovým brankám a příliš rychlému terénu, čehož její sestru-neznající oponenti hbitě využili a nedali jí možnost oslavit narozeniny veselejším způsobem...

skupina B

Tomáš Vrtný vs. Matěj Ryšánek +9
Tomáš Vrtný vs. Lubomír Suda +5
Tomáš Vrtný vs. Vladimír Komár +8
Matěj Ryšánek vs. Lubomír Suda -4
Matěj Ryšánek vs. Vladimír Komár +2
Lubomír Suda vs. Vladimír Komár -6(skr)

T. Vrtný vršící jednu technickou chybu na druhou postoupil pouze díky své tradičně silné herní taktice a s obavami hleděl ke dni vyřazovacích bojů; M. Ryšánkovi unikla účast v play-off části díky nešťastně prohranému zápasu s L. Sudou, ale přesto se zdá, že vicemistr Havířovského poháru pomalu začíná znovu zvedat hlavu a v budoucnosti o něm ještě uslyšíme; nevyrovnanou hrou se prezentující L. Suda ne zcela rozumně skrečoval za stavu 2:8 zápas, což ho, jak se při počítání skóre nakonec ukázalo, pravděpodobně stálo postup; V. Komár hrající obdobným způsobem jako dříve I. Staník (nadprůměrný počet dlouhých roquetů, slabší taktika) se díky skóre nakonec také dostal do semifinále, byť tam se mu již příliš velké šance nepřisuzovaly...

semifinále

Tomáš Vrtný vs. Jan Dehner +7
David Ryšánek vs. Vladimír Komár +2

první mač byl odvetou za čtvrtfinále Panhavířovských her a měl také obdobný průběh; divácky vděčný druhý zápas byl nabit překvapivým množstvím zvratů ve hře, větší psychická odolnost D. Ryšánka v závěru nakonec poprávu triumfovala nad herní labilitou V. Komára...

o 3. místo

Jan Dehner vs. Vladimír Komár +5

Množství technických chyb na obou stranách, takticky mnohem přesnější hra J. Dehnera...

finále

Tomáš Vrtný vs. David Ryšánek +13

Krutá porážka D. Ryšánka byla podstatně ovlivněna faktem, že jmenovanému nevyšlo po technické stránce v podstatě vůbec nic...

konečné pořadí soutěže
 
1.Tomáš VRTNÝ5/5
2.David RYŠÁNEK4/5
3.Jan DEHNER3/5
4.Vladimír KOMÁR1/5
5.Matěj RYŠÁNEK1/3
6.Lubomír SUDA1/3
7.Pavel KOTLÁN0/2
8.Markéta CIELECKÁ0/2
 

© 2004 Asociace českomoravského kroketu email