AČMK - turnaje

MISTROVSTVÍ REPUBLIKY  - 2. ročník -  4.- 6. 7. 2008  (HOŘICE)


kategorie ExtraClass, singl, level hra, zkrácená na 14 bodů

funkcionáři
manažer: Michal Borák
ředitel: Stanislav Vorel
turn. rozhodčí: Otakar Stankuš
handicaper: Jan Dehner

propozice
místo: Bříšťany, sportovní areál
kurty: 4 kurty, délka 5 yd
branky: rozchod 94 mm, kovové, kuželové kotvení
koule: Sunshiny
startovné: 300,- Kč . Termín úhrady do 25. května 2008
poznámka:
V případě nezaplacení startovného do 25.5. se má zato, že osoba oprávněná k účasti na MR se svého práva vzdala 
a místo ní je k účasti vyzván náhradník, kterýžto je povinen uhradit startovné do 7 dnů ode dne, kdy bude jeho jméno 
zveřejněno na webových stránkách, coby osoby, která je kvalifikována k účasti na MR.  Částku předejte buďto v hotovosti 
nebo zasílejte na účet pořadatele 219470226/0300, variabilní symbol – rodné číslo. 
Herní systém MR:
- čtyři skupiny po 4 osobách
- rozlosování do skupin:
skupina A - David Hajn, Michal Borák, Tomáš Vrtný, Daniel Zeman
skupina B - Ivo Marták, Jan Dehner, Martina Navrátilová, František Kozel
skupina C - Jiří Plachý, Robert Jaroš, Jaromír Struhala, Tomáš Rejmont
skupina D - Otakar Stankuš, Hana Marečková, Michal Kotyk, Petr Bárta ml.
- zkrácené 14bodové hry bez časového omezení, level hry
- ve skupině se utká každý s každým, ze skupiny postupují první dva do čtvrtfinále, v případě nutnosti bude hrán 
standardní tie-break
- od čtvrtfinále do finále bude zápas hrán na dvě vítězné hry
Časový plán:
pátek 4.7.  -  základní skupiny a první kolo čtvrtfinálových zápasů
sobota 5.7.  -  druhé a případně i třetí kolo čtvrtfinálových zápasů a všechna kola semifinálových zápasů
neděle -  finále
Ubytování účastníků je zamluveno v kempu Milovice. 
Požadavky na ubytování nahlásí účastníci do 15.června 2008 pořadateli.
oblečení hráčů: bílé


výsledky

Druhý ročník Mistrovství republiky byl odehrán za neustále se měnících povětrnostních podmínek (hustý déšť, poté silný vítr a závěrem silné horko), s kterýmižto okolnostmi se nicméně prakticky všichni hráči byli schopni vyrovnat. Na republikové poměry relativně rychlé kurty (7 plummerů) slibovaly několik zajímavých a vyrovnaných soubojů. Odpověď na klíčovou otázku - zdali D. Hajn obhájí titul - však na začátku znal málokdo.


skupina A

Michal Borák vs. Tomáš Vrtný -10
David Hajn vs. Daniel Zeman +10
Michal Borák vs. Daniel Zeman +8
David Hajn vs. Tomáš Vrtný +12
Tomáš Vrtný vs. Daniel Zeman +4
David Hajn vs. Michal Borák +12

Obhájce titulu David Hajn proškolil celou svou skupinu a hladce postoupil.

skupina B

Jan Dehner vs. Martina Navrátilová +4
Ivo Marták vs. František Kozel +13(p)
Jan Dehner vs. František Kozel +8
Ivo Marták vs. Martina Navrátilová +13
Martina Navrátilová vs. František Kozel +5
Ivo Marták vs. Jan Dehner +11

Ivo Marták si se svými soupeři ze skupiny poradil bez zaváhání.

skupina C

Robert Jaroš vs. Jaromír Struhala +3
Jiří Plachý vs. Tomáš Rejmont +7
Robert Jaroš vs. Tomáš Rejmont +11
Jiří Plachý vs. Jaromír Struhala +8
Jaromír Struhala vs. Tomáš Rejmont -11
Jiří Plachý vs. Robert Jaroš +11

Jiří Plachý a Robert Jaroš postoupili ze skupiny bez větších problémů.

skupina D

Hana Hajnová vs. Michal Kotyk -5
Otakar Stankuš vs. Petr Bárta ml. -6
Hana Hajnová vs. Petr Bárta ml. -11
Otakar Stankuš vs. Michal Kotyk +6
Michal Kotyk vs. Petr Bárta ml. -11
Otakar Stankuš vs. Hana Hajnová -4

O první překvapení turnaje se postaral Petr Bárta, když vyhrál skupinu. O druhém postupujícím bylo nutno rozhodnout tie-breakem

tiebreak

Otakar Stankuš 1
Michal Kotyk 3
Hana Hajnová 2

Předloňskému finalistovi MR 2006 Otakaru Stankušovi nevyšel tie-break, a tak se zrodilo další překvapení této skupiny.

čtvrtfinále

David Hajn vs. Jan Dehner +11, +6

David Hajn opět ukázkovým způsobem hry nedal Janu Dehnerovi sebemenší šanci.


Ivo Marták vs. Robert Jaroš -4, +4, -3

Velmi dlouhé hry , které byly nerozhodnuté do posledních okamžiků.


Jiří Plachý vs. Michal Kotyk +5, +7

Michal Kotyk svého soupeře potrápil, ale trpělivý Jiří Plachý zaslouženě postoupil


Petr Bárta ml. vs. Tomáš Vrtný +11, +5

Dobře rozjetý Petr Bárta si poradil i se zkušenějším Tomášem Vrtným a překvapení turnaje pokračovalo.

semifinále

David Hajn vs. Jiří Plachý +14, +7

Stále bezchybný David Hajn nechal Jiřímu Plachému jen minimum šancí na zvrácení průběhu druhé hry.


Robert Jaroš vs. Petr Bárta ml. -9, +4, -9

Velmi vyrovnané a velmi dramatické hry, v nichž Petr Bárta potvrdil, že je výraznou nadějí českého kroketu.

finále

David Hajn vs. Petr Bárta ml. +10, +10

Čistou a přesnou hrou získal David Hajn již druhý titul mistra republiky.

konečné pořadí soutěže
 
1.David HAJN9/9
2.Petr BÁRTA ML.7/10
3.-4.Robert JAROŠ5/9
3.-4.Jiří PLACHÝ5/7
5.-8.Jan DEHNER2/5
5.-8.Michal KOTYK1/5
5.-8.Ivo MARTÁK4/6
5.-8.Tomáš VRTNÝ2/5
9.-16.Michal BORÁK1/3
9.-16.František KOZEL0/3
9.-16.Hana HAJNOVÁ1/3
9.-16.Martina NAVRÁTILOVÁ1/3
9.-16.Tomáš REJMONT1/3
9.-16.Otakar STANKUŠ1/3
9.-16.Jaromír STRUHALA0/3
9.-16.Daniel ZEMAN0/3
 

© 2004 Asociace českomoravského kroketu email