AČMK - turnaje

Velikonoční turnaj  - 2. ročník -  19. 4. 2003  (HAVÍŘOV)


kategorie FirstClass, singl, level hra, zkrácená na 14 bodů

funkcionáři
manažer: Tomáš Vrtný
turn. rozhodčí: Otakar Stankuš

propozice
místo: stadión AC Havířov
kurty: 2 kurty, délka 5 yd
branky: rozchod 100 mm, kovové
koule: dřevěné


výsledky

Ve smyslu Pravidla 2(b)(6) tvořilo délkovou jednotku 5 yardů a podle Pravidla 44(c) byly hrány zkrácené hry na 14 bodů. První část turnaje byla hrána ve 4 skupinách, do každé z nich byl nasazen jeden ze 4 žebříčkově nejlepších přítomných hráčů (O. Stankuš, J. Dehner, T. Vrtný, D. Ryšánek), zbylých 9 účastníků bylo losováno. Z každé skupiny postupovali dva hráči do čtvrtfinále. V základních skupinách byly hry omezeny na 50 minut, ve čtvrtfinále na 60 minut (v případě nerozhodného stavu byl turnajovým rozhodčím stanoven tiebreak coby série čtyř pokusů o průjezd 1. branky ze vzdálenosti 4 yardů). Účastníci čtvrfinále byli rozlosováni tak, aby se postupující ze skupin mohli setkat až ve finále.


skupina A

Otakar Stankuš vs. Michal Pavlů +10
Otakar Stankuš vs. Jan Fiala +6
Michal Pavlů vs. Jan Fiala +1(t)

O. Stankuš (Praha, 1. na žebříčku) hrající lehce pod svým standardem s přehledem vyhrál skupinu a učinil tak první krok k eventuální obhajobě vítězství z minulého roku; M. Pavlů (Telč, - ) v úvodní části nepůsobil příliš přesvědčivým dojmem, nicméně se mu podařilo postoupit ze skupiny díky vítězství nad J. Fialou (Havířov, - ), vracejícímu se k soutěžnímu kroketu po více než roční přestávce...

skupina B

Jan Dehner vs. Štěpán Hazdra +1(t)
Jan Dehner vs. Matěj Ryšánek +13
Matěj Ryšánek vs. Štěpán Hazdra -7

J. Dehner (Havířov, 2.) postoupil z prvního místa díky šťastně vyhranému tiebreaku a rozhodně se nezdálo, že by působil příliš jistým dojmem; M. Ryšánek (Havířov, 11.), přes úpornou snahu již do dalších bojů zasáhnout nemohl a tak zcela po právu vítěze skupiny doprovodil do čtvrtfinále Š. Hazdra (Telč, - ), který překvapil mnohé přítomné zcela vyrovnanou hrou s jedním z favoritů...

skupina C

Tomáš Vrtný vs. Pavel Vavříček +2(t)
Tomáš Vrtný vs. Ivo Suchánek +12
Pavel Vavříček vs. Ivo Suchánek -2

T. Vrtný (Havířov, 2.) sice skupinu vyhrál, ale jeho technicky poměrně nepřesná hra umožnila s úspěchem zpochybnit jeho předpokládané finálové ambice... P. Vavříček (Havířov, 10.) obhajující 2. místo z minulého roku přišel na turnaj jen s minimálním chápáním toho, co obnáší hra na 100mm branky a proto není divu, že se druhým postupujícím stal obhájce minuloročního bronzu I. Suchánek (Havířov, 8.)

skupina D

David Ryšánek vs. Ivo Staník +1(t)
Martina Davidová vs. Daniel Zeman -1(t)
David Ryšánek vs. Daniel Zeman -4
David Ryšánek vs. Martina Davidová -11
Ivo Staník vs. Daniel Zeman -2(t)
Ivo Staník vs. Martina Davidová -1(t)

Skupina plná překvapení, za zápasy v níž bylo přiděleno 8 bonifikačních bodů za porážku výrazně lépe žebříčkově umístěného hráče (M. Davidová 4 body, D. Zeman 4 body), což doposud nemá v historii AČMK obdoby... Naprosto jasní favorité skupiny D. Ryšánek (Havířov, 4.) a I. Staník (Havířov, 5.) prohráli dva, resp. tři zápasy, což se vskutku nečekalo, prvně jmenovaný navíc poprvé prohrál s někým, kdo byl na žebříčku pod nm... M. Davidová (Havířov, 11.) i D. Zeman (Telč, - ) hrající oba zajímavě agresivním stylem tak mohli šokovat přítomné "experty" na odhad toho, kdo postoupí a vstoupit do čtvrtfinále...

čtvrtfinále

Daniel Zeman vs. Štěpán Hazdra +7

Telčské čtvrtfinále přineslo zajímavý zápas dokazující všem škarohlídům, že tamější klub ve výchově hráčů za poslední rok neuvěřitelně postoupil kupředu, a to jak v technickém tak taktickém aspektu hry...


Tomáš Vrtný vs. Michal Pavlů -4

Další velké překvapení turnaje, vedoucí k oprávněným otázkám, jak dlouho se bude T. Vrtný v elitě ještě schopen udržet, vzhledem k tomu, že jeho nevynucené technické chyby se stávají téměř příslověčnými... M. Pavlů odčinil své fatální vystoupení na telčském turnaji Oblast a svého soupeře přehrál především technicky téměř přesnou hrou, obzvláště v průjezdech branky...


Otakar Stankuš vs. Martina Davidová +9

Opakování minuloročního čtvrfinále přineslo sice očekávaný výsledek, ale M. Davidová prokázala, že bude-li se kroketu věnovat trochu intenzivněji, úspěch v podobě postupu do semifinále se musí dostavit v nejbližší době...


Jan Dehner vs. Ivo Suchánek +4

Další odveta za minulý rok, a taktéž za čtvrtfinále, J. Dehner sice zvítězil, ale jeho soupeř I. Suchánek znovu potvrdil pozici černého koně a utkání tak mělo až do konce poměrně vyrovnaný průběh...

semifinále

Daniel Zeman vs. Michal Pavlů -7

Pokračování telčské fratricidy a právě proto velmi pohledný zápas; přestože mírným favoritem podle mnohých byl D. Zeman, k nemalé radosti jednoho z vyřazených čtvrtfinalistů nakonec zvítězil jeho soupeř M. Pavlů, po taktické stránce hrající nesrovnatelně lépe...


Otakar Stankuš vs. Jan Dehner +6

Další ze série střetnutí dvou v současnosti zřejmě nejlepších hráčů; J. Dehner mající neuvěřitelné problémy se středně dlouhými roquety a hrající takticky stále vyspěleji však v součtu nakonec zahrál výrazně hůře a přestože jeho oponent nehrál nikterak oslnivě byl zápas poměrně jednoznačný ...

o 3. místo

Jan Dehner vs. Daniel Zeman +6

Přes zavilou snahu telčského reprezentanta triumfovala zkušenost a taktický náskok J. Dehnera, který si tak alespoň částečně vykompenzoval svou neúčast ve finále...

finále

Otakar Stankuš vs. Michal Pavlů +5

Začátek zcela v režii O. Stankuše, který však posléze přestal zasahovat krátké roquety a dokonce se dopustil několika marginálních taktických chyb a impozantní závěr M. Pavlů, hrajícího jak technicky tak takticky bez nějakých obzvláště významných chyb v druhé části hry byly dva leitmotivy, které stanovily průběh finále. V dramatickém závěru se štěstí přece jen přiklonilo na stranu favorita a M. Pavlů se musel spokojit s diplomem za druhé místo, který díky neschopnosti předsedy mísního klubu nakonec dostal jen v provizorní formě...

konečné pořadí soutěže
 
1.Otakar STANKUŠ5/5
2.Michal PAVLŮ3/5
3.Jan DEHNER4/5
4.Daniel ZEMAN4/6
5.-8.Martina DAVIDOVÁ2/4
5.-8.Štěpán HAZDRA1/3
5.-8.Ivo SUCHÁNEK1/3
5.-8.Tomáš VRTNÝ2/3
9.-13.Jan FIALA0/2
9.-13.David RYŠÁNEK1/3
9.-13.Matěj RYŠÁNEK0/2
9.-13.Ivo STANÍK0/3
9.-13.Pavel VAVŘÍČEK0/2
 

© 2004 Asociace českomoravského kroketu email