AČMK - turnaje

Ostrava Croquet NCA Cup 23. 8. 2003  (OSTRAVA)


kategorie Club, singl, level hra, zkrácená na 14 bodů

funkcionáři
manažer: Boris Navrátil
ředitel: Jaromír Struhala
turn. rozhodčí: Tomáš Vrtný

propozice
místo: Komenského sady
kurty: 6 kurtů, délka 6 yd
branky: rozchod 100 mm, drátěné
koule: Jacques 12 oz


poznámka vicepresidenta: pro rok 2003 potvrzena výjimka stran rozměrů kurtu a vzdálenosti pomezní čáry od hranice


výsledky

Ostravský NCA Cup pořádaný Národní croquetovou asociací ve spolupráci s AČMK byl odehrán podle pravidel asociačního kroketu s tím, že podle Pravidla 44(c) byly hrány zkrácené hry na 14 bodů... 19 hráčů odehrálo v "průchodech" po dvou utkáních proti nalosovaným soupeřům a 8 s nejvyšším počtem uhraných bodů z obou her postupovalo do čtvrtfinále. V případě rovnosti uhraných bodů byl turnajovým rozhodčím stanoven tiebreak coby úsek hry končící průjezdem obou koulí jedné strany druhou brankou... V losovaných hrách byla hra časově omezena na 60 minut a ve čtvrtfinále a semifinále na 80 minut...


1. průchod

Boris Navrátil vs. Jan Dehner -4
Valérie Vaňková vs. Lubomír Suda -6
Petr Děrgel vs. Hana Plachá +8
Dana Struhalová vs. Tomáš Vrtný +10
Michal Borák vs. Břetislav Kožušník +3
Martina Davidová vs. Štěpán Hazdra -1(t)
Monika Kociánová vs. Jiří Plachý -6
Kateřina Dehnerová vs. Martina Navrátilová -8
Otakar Stankuš vs. bye +9
Jaromír Struhala vs. Monika Horsáková -2

2. průchod

Jan Dehner vs. Valérie Vaňková +5
Lubomír Suda vs. Petr Děrgel -14
Hana Plachá vs. Dana Struhalová -8
Tomáš Vrtný vs. Michal Borák -2(t)
Břetislav Kožušník vs. Martina Davidová +6
Štěpán Hazdra vs. Monika Kociánová +8
Jiří Plachý vs. Kateřina Dehnerová -1
Martina Navrátilová vs. bye +9
Otakar Stankuš vs. Jaromír Struhala +6
Monika Horsáková vs. Boris Navrátil -3

tiebreak

Břetislav Kožušník 2
Monika Horsáková 4

B. Navrátil (10., Ostrava) díky prohře s J. Dehnerem (2., Havířov) zůstal za branami vyřazovacích bojů a k odvetě mimo turnaj nestihlo dojít... P. Děrgel (-, Ostrava) rozdrtil v bleskové hře L. Sudu (12., Brno) aniž mu povolil jediný bod, což druhého jmenovaného ve hře vedlo k reakcím v kroketu poněkud neobvyklým a manažer turnaje ucítil povinnost vyjádřit své znepokojení... T. Vrtný (3., Havířov), který po výprasku od D. Struhalové (-, Ostrava) ztratil šanci na postup, zvolil v utkání s M. Borákem (-, Ostrava) zcela destruktivní taktiku, čímž soupeři znemožnil dosažení bodů potřebných pro přesun do čtvrfinále... vicepresident Š. Hazdra (18., Telč) relativně s přehledem porazil obě své soupeřky a mimo hru se pečlivě vyhýbal komentářům... M. Davidová (5., Havířov) stále jakoby hledala optimální způsob hry, jakkoli v hrání pass rollů učinila znatelné pokroky... H. Nováková (-, Telč) a M. Kociánová (-, Havířov) si prošly prvním singlovým turnajem v asociačním kroketu a dosáhly většího součtu bodů ve hře než nejmenovaný havířovský hráč s halasně proklamovanými ambicemi... presidentský souboj mezi J. Struhalou (9., Ostrava) a O. Stankušem (1., Praha) poměrně jednoznačně vyhrál druhý jmenovaný, mimo hru působící občas dojmem sfingy... souboj J. Plachého (-, Telč) s K. Burkovou (15., Havířov) přinesl několik zajímavých teoretických otázek o herním systému... M. Navrátilová (19., Ostrava) prošla úvodními zápasy bez zaváhání, ale z losu čtvrtfinálového soupeře evidentně příliš nadšená nebyla... V. Vaňková (-, Ostrava) se vrátila ke kroketu po delší přestávce a náznaky této skutečnosti byly ve hře nikoli nezpozorovatelné... B. Kožušník (-, Ostrava) se v tiebreaku o postup utkal nepříliš uspěšně s M. Horsákovou (-, Ostrava)... poměrně neobvyklý způsob výběru čtvrfinálové osmy byl přítomnými zevrubně debatován a stran žádoucnosti jeho aplikce na dalších turnajích se v AČMK dospělo k takořka stalinské jednotě...

čtvrtfinále

Jan Dehner vs. Jiří Plachý -8
Štěpán Hazdra vs. Otakar Stankuš -7
Monika Horsáková vs. Dana Struhalová -8
Martina Navrátilová vs. Petr Děrgel -4

Dva zajímavé momenty z her finálové osmy: J. Plachý překvapivě snadno porazil úřadujícího hráče č. 2 a M. Navrátilová obtížně pochopitelným způsobem v závěru zahodila vyhrané utkání...

semifinále

Jiří Plachý vs. Otakar Stankuš -9
Dana Struhalová vs. Petr Děrgel -2

semifinále nepřineslo významnější překvapení... přetaktizovaný závěr utkání D. Struhalové s P. Děrgelem bylo lze označit jen stěží za divácky atraktivní...

finále

Otakar Stankuš vs. Petr Děrgel -8

koktail smrtící přesnosti v dlouhých roquetech, optimální délky rollů, značné opatrnosti v průjezdech a zcela destruktivní taktiky, který P. Děrgel svému soupeři namíchal byl na extrémně pomalém kurtu více, než čemu byl O. Stankuš toho dne schopen a ochoten čelit... turnaj přinesl celou řadu neocenitelných zkušeností pro všechny přítomné členy seniorátu a doufejme, že bude především pro tu jeho část, která byla zodpovědná za jednání se spřátelenými asociacemi dostatečnou výzvou k opuštění ne zcela realistických představ stran dalšího vývoje...

konečné pořadí soutěže
 
1.Petr DĚRGEL5/5
2.Otakar STANKUŠ3/4
3.-4.Jiří PLACHÝ2/4
3.-4.Dana STRUHALOVÁ3/4
5.-8.Jan DEHNER2/3
5.-8.Štěpán HAZDRA2/3
5.-8.Monika HORSÁKOVÁ1/3
5.-8.Martina NAVRÁTILOVÁ1/2
9.-19.Michal BORÁK2/2
9.-19.Kateřina DEHNEROVÁ1/2
9.-19.Martina DAVIDOVÁ0/2
9.-19.Monika KOCIÁNOVÁ0/2
9.-19.Břetislav KOŽUŠNÍK1/2
9.-19.Boris NAVRÁTIL1/2
9.-19.Hana PLACHÁ0/2
9.-19.Jaromír STRUHALA0/2
9.-19.Lubomír SUDA1/2
9.-19.Valérie VAŇKOVÁ0/2
9.-19.Tomáš VRTNÝ0/2