AČMK - turnaje

Kroketová Praha 2. 7. 2005  (PRAHA)


kategorie Club, singl, handicapová hra, zkrácená na 14 bodů

funkcionáři
manažer: Otakar Stankuš
turn. rozhodčí: Tomáš Vrtný
delegát: Hana Hajnová
hodnocení: 6

propozice
kurty: 2 kurty, délka 5 yd
branky: rozchod 100 mm, kovové
koule: Sunshiny


výsledky

Ve smyslu Pravidla 2(b)(6) tvořilo délkovou jednotku 5 yardů a podle Pravidla 44(c) byly hrány zkrácené hry na 14 bodů... 16 účastníků bylo nalosováno do pavouku Draw a poté posunem jejich jména přepsána i do pavouku Process. 4 nejlepší z obou pavouků postupovali do čtvrtfinále, osoby, které se dostali mezi 4 nejlepší v obou pavoucích pak do semifinále. Čtvrt- a semifinalisté byli rozlosování... Ve Draw a Process byly hry časově omezeny na 50 minut, ve čtvrtfinále a semifinále na 60 minut... Organizačně a technicky dobře zvládnutý turnaj přilákal 9 hráčů z první desítky a stal se tak jedním ze tří nejlépe obsazených turnajů historie...


Draw 1. kolo

Jiří Plachý vs. bye +14
Robert Jaroš vs. Kateřina Dehnerová -1(t)
David Hajn vs. Martina Jarošová -6(t)
Václav Doskočil vs. bye +14
Hana Hajnová vs. bye +14
Jan Dehner vs. Jiří Pantoflíček -1(t)
Tomáš Vrtný vs. Otakar Stankuš +6(t)
Michal Kotyk vs. bye +14

Draw 2. kolo

Jiří Plachý vs. Kateřina Dehnerová +10(t)
Martina Jarošová vs. Václav Doskočil -6(t)
Hana Hajnová vs. Jiří Pantoflíček +5(t)
Tomáš Vrtný vs. Michal Kotyk +3(t)

Process 1. kolo

Jiří Plachý vs. Hana Hajnová -6
Tomáš Vrtný vs. David Hajn +2(t)
Jan Dehner vs. bye +14
Robert Jaroš vs. bye +14
Otakar Stankuš vs. bye +14
Martina Jarošová vs. bye +14
Václav Doskočil vs. Michal Kotyk +6(t)
Jiří Pantoflíček vs. Kateřina Dehnerová -4(t)

Process 2. kolo

Hana Hajnová vs. Tomáš Vrtný +11(t)
Jan Dehner vs. Robert Jaroš -1(t)
Otakar Stankuš vs. Martina Jarošová -1(t)
Václav Doskočil vs. Kateřina Dehnerová +1(t)

J. Plachý (7., Telč, hc 8) si zajistil bezproblémově postup z Draw... R. Jaroš (5., Telč, hc 8) odehrál oba své zápasy nejtěsnějším rozdílem a nebylo zřejmo, zda jeho šťastný postup z Processu bude mít úspěšné pokračování... K. Dehnerová (8., Havířov, hc 9) překvapivě a těsně prohrála druhý zápas v Processu; padesátiprocentní herní úspěšnost jí zřejmě byla jen slabou útěchou... D. Hajn (1., Telč, hc 7) a O. Stankuš (2., Praha, hc 61) nezvládli handicapovou zátěž a znovu potvrdili známý fakt, že i malý rozdíl v handicapových číslech může mít ohromné důsledky pro hru... M. Babková (6., Telč, hc 9) a T. Vrtný (3., Havířov, hc 71), kteří rukou nerozbornou vyřadili oba nejlepší hráče, čekali s důvěrou na los... V. Doskočil (-, Telč, hc 8) i H. Marečková (11., Telč, hc 9) postoupili přímo do semifinále, ve druhém jmenovaném případě byla snadnost s jakou se tak stalo poměrně překvapivá, i když zcela zasloužená... M. Kotyk (15., Praha, hc 81) doplatil na absenci tréninku a fatální chyby při hře elementárních úderů... J. Pantoflíček (10., Telč, hc 11) herně stále roste, doufejme, že se tento proces nezastaví a bude mít vyústění i na levelovém turnaji... J. Dehner (4., Havířov) prohrál oba zápasy nejtěsnějším rozdílem, otázkou je, zda to nebylo pouze zpupným podceněním soupeřů... do SF přímo postoupili H. Marečková a V. Doskočil... do 4F pak M. Babková, R. Jaroš, J. Plachý a T. Vrtný...

čtvrtfinále

Martina Jarošová vs. Robert Jaroš -3(t)

boj do poslední chvíle zápasu...


Tomáš Vrtný vs. Jiří Plachý +2(t)

J. Plachý neměl ještě příliš zažité pravidlo o rozílu mezi handicapovým tahem a půltahem...

semifinále

Hana Hajnová vs. Robert Jaroš +1

Vyrovnané utkání, kde o všem rozhodla psychická vyrovnanost v koncovce...


Tomáš Vrtný vs. Václav Doskočil +7(t)

V. Doskočil utkání psychicky nezvládl a dopustil se příliš mnoha technických chyb...

finále

Hana Hajnová vs. Tomáš Vrtný +4

Poměrně zajímavý a vyrovnaný zápas, kterým H. Marečková završila své bezchybné tažení turnajem... přes agresivní breakovou hru nebyl toho dne schopen T. Vrtný najít účinnou protizbraň na svou soupeřku a tak po zásluze skončil jako již mnohokráte předtím těsně pod turnajovým vrcholem...

konečné pořadí soutěže
 
1.Hana HAJNOVÁ5/5
2.Tomáš VRTNÝ5/7
3.-4.Václav DOSKOČIL3/4
3.-4.Robert JAROŠ2/4
5.-6.Martina JAROŠOVÁ2/4
5.-6.Jiří PLACHÝ1/3
7.-12.Jan DEHNER0/2
7.-12.Kateřina DEHNEROVÁ2/4
7.-12.David HAJN0/2
7.-12.Michal KOTYK0/2
7.-12.Jiří PANTOFLÍČEK1/3
7.-12.Otakar STANKUŠ0/2
 

© 2004 Asociace českomoravského kroketu email