AČMK - turnaje

Velikonoční turnaj  - 3. ročník -  11. 4. 2004  (HAVÍŘOV)


kategorie FirstClass, singl, level hra, zkrácená na 14 bodů

funkcionáři
manažer: Tomáš Vrtný
ředitel: Jan Dehner
turn. rozhodčí: Otakar Stankuš

propozice
místo: hřiště TJ Slovan
kurty: 2 kurty, délka 5 yd
branky: rozchod 100 mm, litinové, křížové kotvení
koule: Jacques 16 oz


výsledky

Velikonoční turnaj konaný podle mezinárodních pravidel (ve smyslu Pravidla 2(b)(6) tvořilo délkovou jednotku 5 yardů a podle Pravidla 44(c) byly hrány zkrácené hry na 14 bodů) byl odehrán vyřazovacím systémem, zápas tvořila jedna hra. V osmifinále byly hry časově omezeny na 90 minut, všech 16 účastníků bylo rozlosováno. Vlahé ranní poprchávání v úvodu soutěže přimělo slabší povahy k odstoupení z turnaje. Od semifinále byly zápasy odehrány v regulerním dešti.


osmifinále

Lubomír Suda vs. Štěpán Hazdra -10
Martina Davidová vs. Matěj Ryšánek +9
Daniel Zeman vs. David Hajn -9
Hana Hajnová vs. Tomáš Majer +4
Otakar Stankuš vs. Kateřina Dehnerová +10
Pavel Vavříček vs. Jan Dehner +4
Tomáš Vrtný vs. Ivo Staník +9
Pavel Kotlán vs. Michal Kotyk -6

jediné překvapení v osmifinále byla porážka dlouhodobě pod své možnosti hrajícího J. Dehnera (6., Havířov) P. Vavříčkem (26., Havířov), Quo usque tandem, Jane Dehnere?... K. Burková (21., Havířov) v poslední době zřejmě v prvním kole odmítá hrát s kýmkoli slabším než je současná turnajová jednička, což jí pohříchu neumožňuje na turnajích zahrát přiměřené množství zápasů... P. Kotlán (21., Brno), vděčný objekt zájmu všech expertů na historický vývoj úderové techniky, i L. Suda (16., Brno) opět nepředvedli o moc více než značně nevyrovnanou hru... D. Zeman (14., Telč) mající chvílemi problémy se statikou nebyl schopen obhájit loňské semifinále... nováček T. Majer (-, Havířov) se zdá být podle všeho příslibem do budoucna... M. Ryšánek (24., Havířov) i I. Staník (27., Havířov) stále herně tápou, snad bude začínající sezóna lepší...

čtvrtfinále

Štěpán Hazdra vs. Martina Davidová +3
David Hajn vs. Hana Hajnová +3
Otakar Stankuš vs. Pavel Vavříček +7(skr)
Tomáš Vrtný vs. Michal Kotyk +11

M. Davidová (12., Havířov) se evidentně zalekla vítězství a zahodila zápas, Š. Hazdra (10., Telč) si zlepšil bilanci a tentokrát do semifinále prošel... D. Hajn (-, Telč) a H. Marečková (-, Telč) těžili především ze snadného losu a v technice i taktice mají zatím co dohánět... P. Vavříček neunesl počáteční náskok O. Stankuše (1., Praha) a velmi nehráčsky utkání skrečoval... M. Kotyk (34., Praha) mátožnou hrou nemohl konkurovat tentokrát výjimečně přesně hrajícímu T. Vrtnému (3., Havířov)...

semifinále

Štěpán Hazdra vs. David Hajn -4

Zajímavý zápas, kde se vedení přelévalo ze strany na stranu...


Otakar Stankuš vs. Tomáš Vrtný +10

T. Vrtný se nebyl schopen dostat na začátku do hry a následně mu již rozjetá turnajová jednička nedovolila vůbec nic...

finále

David Hajn vs. Otakar Stankuš -12

D. Hajn mohl mluvit o štěstí, že mu O. Stankuš, hrající celý turnaj ve špičkové formě, dovolil zkorigovat výsledek alespoň nějak...

konečné pořadí soutěže
 
1.Otakar STANKUŠ4/4
2.David HAJN3/4
3.-4.Štěpán HAZDRA2/3
3.-4.Tomáš VRTNÝ2/3
5.-8.Martina DAVIDOVÁ1/2
5.-8.Michal KOTYK1/2
5.-8.Hana HAJNOVÁ1/2
5.-8.Pavel VAVŘÍČEK1/2
9.-16.Jan DEHNER0/1
9.-16.Kateřina DEHNEROVÁ0/1
9.-16.Pavel KOTLÁN0/1
9.-16.Tomáš MAJER0/1
9.-16.Matěj RYŠÁNEK0/1
9.-16.Ivo STANÍK0/1
9.-16.Lubomír SUDA0/1
9.-16.Daniel ZEMAN0/1
 

© 2004 Asociace českomoravského kroketu email