AČMK - turnaje

Mistrovství republiky GC  - 2. ročník -  5.- 6. 7. 2014  (PRAHA)


singl, 13bodová hra

funkcionáři
manažer: Jiří Plachý
ředitel: Lucie Kotyková
turn. rozhodčí: Otakar Stankuš

propozice
místo: Praha
kurty: 4 kurty, délka 5 yd
branky: rozchod 93 mm, kovové, kuželové kotvení
koule: Sunshiny
max. počet hráčů: 16
startovné: 500,-
poznámka:
Kvalifikace a přihlášky:	
•	automaticky se kvalifikuje prvních deset hráčů platného gradeového žebříčku podle 
	stavu po konání turnaje Pražský golf kroket (26.4. 2014)
•       čtyři místa na MR obsadí první čtyři hráči účastnící se  kvalifikačního turnaje, kterým bude Golf cup CCCC
        v Hořicích 8.5. 2014
•	vicepresident udělí 1 divokou kartu, a to nejpozději do 
        17.6.2014
•	reprezentační úsek udělí 1 divokou kartu, a to nejpozději do 17.6.2014
•	v případě, že osoba, která se kvalifikovala na MČR, svou účast odřekne nebo se z jakéhokoli důvodu
	nezúčastní, bude místo ní udělena další divoká karta reprezentačním úsekem z řad stanovených
	náhradníků
•	osoby, jež se zúčastní MR zaplatí startovné nejpozději do 25.6.2014 nebo jednoho týdne od dne udělení divoké karty,
        nejpozději však do kontroly prezence prvního hracího dne turnaje



Herní systém MR v GC 

Nasazení do skupin
-      čtyři skupiny po 4 osobách
-      první čtyři účastníci budou nasazeni do skupin podle pořadí v aktuálním gradeovém žebříčku v době losu
      (v případě stejného gradeu se jako další kritérium bere hodnota indexu ke zmíněnému datu); případný bye bude
       zařazen do 3. koše 
        skupina A - 1, 
        skupina B – 3,                                              
        skupina C - 2, 
        skupina D – 4,                                                                                                                                                                         
-	ostatní účastníci budou zařazeni do 3 výkonostních košů podle pořadí v aktuálním gradeovém žebříčku 
-      případný bye bude zařezen do skupin v pořadí A, C, B, D
-      ve skupině se utká každý s každým v 13 bodových hrách na jednu vítěznou hru s časovým omezením 1hod. 
-      pořadí ve skupině určí kritéria v tomto pořadí (počet vyhraných her, vzájemný zápas,skóre)

Ze skupiny postoupí 
-      první hráč v pořadí přímo do čtvrtfinále
-      druhý z A skupiny a třetí z B skupiny v pořadí 
       druhý z B skupiny a třetí z A skupiny v pořadí 
       druhý z C skupiny a třetí z D skupiny v pořadí 
       druhý z D skupiny a třetí z C skupiny v pořadí se utkají o postup do čtvrtfinále s časovým omezením na 1hod, 
       vítěz utkání postoupí do čtvrtfinále hlavního turnaje poražený do čtvrtfinále plate turnaje.
-      čtvrtý hráč v pořadí ve skupině postupuje přímo do čtvrtfinále plate turnaje.
-      čtvrtfinále a semifinále hlavního turnaje se bude hrát na dvě vítězné hry s časovým omezením na 1hod 30 min
-      finále se bude hrát na dvě vítězné hry bez časového omezení.
-      čtvrtfinále a semifinále plate turnaje se bude hrát na dvě vítězné hry s časovým omezením na 1hod 15min
-      finále plate turnaje se bude hrát na dvě vítězné hry bez časového omezení.

Odvolací výbor:
-       má 5 členů
-       zabývá se řešením nerozumných rozhodnutí manažera, handicapper a případů podjatosti turnajového rozhodčího. 
        Pro podání námitky je nutno složit kauci 200,- Kč, která bude v případě oprávněnosti námitky vrácena.
-       členy určí víceprezident do 31. 6. 2014

Sobota
Prezence hráčů  8:30
Začátek turnaje  9:00
Předpokládaný konec prvního hracího dne  18:30
Neděle
Začátek 9:00
Předpokládaný konec turnaje18:00


výsledky

skupina A

Otakar Stankuš vs. John Lammin 7-2
Václav Doskočil vs. Stanislav Vorel 5-7
Otakar Stankuš vs. Stanislav Vorel 7-3
Václav Doskočil vs. John Lammin 7-2
Otakar Stankuš vs. Václav Doskočil 7-6
Stanislav Vorel vs. John Lammin 7-6

Skupina A byla odehrána vcelku bez překvapení. V utkání hráčů kteří obdrželi divokou kartu, získal Stanislav Vorel pravděpodobně rozhodující bod pro postup z druhého místa skupiny A .

skupina B

Jan Čihák vs. Alena Pažďorová 7-2
Jiří Čihák vs. Michal Kotyk 7-4
Jan Čihák vs. Michal Kotyk 7-3
Jiří Čihák vs. Alena Pažďorová 7-4
Jan Čihák vs. Jiří Čihák 7-5
Michal Kotyk vs. Alena Pažďorová 7-6

Skupina B přesně podle papírových předpokladů, škoda handicapu Michala Kotyka v podobě zlomených zanártních kůstek.Tento hráč by jistě mohl zamíchat pořadím ve skupině.

skupina C

Miroslav Havlík vs. Robert David 7-2
Jan Dehner vs. Darina Tomášková 7-1
Miroslav Havlík vs. Darina Tomášková 7-3
Jan Dehner vs. Robert David 7-5
Miroslav Havlík vs. Jan Dehner 7-5
Darina Tomášková vs. Robert David 1-7

Ve skupině C a D rozhodovalo pořadí postupujících o tom kdo později, v případě vítězství v osmifinále narazí na obhájce titulu. To na konec potkalo Jana Dehnera postupujícího z druhého místa C skupiny.

skupina D

Jiří Plachý vs. Ekaterina Pešková 7-2
Anna Králová vs. Jan Král 7-5
Jiří Plachý vs. Jan Král 4-7
Anna Králová vs. Ekaterina Pešková 7-3
Jiří Plachý vs. Anna Králová 7-3
Jan Král vs. Ekaterina Pešková 7-2

Ve skupině D Jan Král zúročil pravidelné středeční tréninky a zkomplikoval postup z prvního místa čtvrtému nasazenému hráči.

tiebreak

Jiří Plachý 2
Jan Král 1

O pořadí ve skupině D musel rozhodnout tiebreak ve kterém měl nakonec více štěstí Jiří Plachý.

osmifinále

Otakar Stankuš vs. bye 7-0
Jan Dehner vs. Anna Králová 7-5

V tomto utkání se hrálo o již avizovaný střet s obhájcem titulu. ''Šťastnějším'' hráčem se stal Jan Dehner.


Jan Čihák vs. bye 7-0
Jan Král vs. Robert David 7-6
Miroslav Havlík vs. bye 7-0
Stanislav Vorel vs. Michal Kotyk 7-6
Jiří Plachý vs. bye 7-0
Jiří Čihák vs. Václav Doskočil 7-5

Vyrovnanost osmifinálových utkání ukázala, že by možná bylo dramatičtější, kdyby bylo už osmifinále odehráno na dva vítězné zápasy.Pravděpodobně by ale turnaj nebyl odehrán v takové časové pohodě.

čtvrtfinále

Otakar Stankuš vs. Jan Dehner 7-6, 7-6

Postup Jana Dehnera z druhého místa skupiny C svedl dohromady dva z favoritů turnaje již v semifinále. Ve velmi vyrovnaném utkání potvrdil pevné nervy obhajce titulu Otakar Stankuš.


Jan Čihák vs. Jan Král 7-3, 7-5
Miroslav Havlík vs. Stanislav Vorel 7-3, 7-2
Jiří Plachý vs. Jiří Čihák 7-4, 7-6

semifinále

Otakar Stankuš vs. Jan Čihák 7-6, 7-3

Po čtvrtfinále další náročné utkání pro Otu Stankuše


Miroslav Havlík vs. Jiří Plachý 6-7, 5-7

Přestože si hráči tohoto utkání vzájemně nic nedarovali proběhlo toto utkání ve velké pohodě.

finále

Otakar Stankuš vs. Jiří Plachý 6-7, 4-7

Po náročném čtvrtfinále a semifinále již nestačil Otakar Stankuš na štěstí, které provázelo Jiřího Plachého při některých úderech na již zdánlivě ztracených brankách. To nakonec vedlo k překvapivému vítěztví a zisku mistrovského titulu pro Jiřího Plachého.

plate čtvrtfinále

John Lammin vs. Anna Králová 7-6, 7-5
Alena Pažďorová vs. Robert David 2-7, 7-2, 3-7
Darina Tomášková vs. Michal Kotyk 7-6, 5-7, 2-7

Ze soboty na neděli přehodnotil Michal Kotyk svůj zdravotní stav a po odstranění handicapu v podobě sádry obrátil nepříznivý vývoj turnaje což ho později přivedlo až do finále plate turnaje.


Ekaterina Pešková vs. bye 7-0, 7-0

plate semifinále

John Lammin vs. Robert David 7-6, 5-7, 7-6
Michal Kotyk vs. Ekaterina Pešková 7-6, 7-5

plate finále

John Lammin vs. Michal Kotyk 2-7, 7-6, 4-7

Michal Kotyk se po tří zápasové bitvě stal vítězem plate turnaje a pravděpodobně nekončí s kroketem.

konečné pořadí soutěže
 
1.Jiří PLACHÝ8/9
2.Otakar STANKUŠ7/9
3.-4.Jan ČIHÁK5/7
3.-4.Miroslav HAVLÍK5/7
5.-8.Jiří ČIHÁK3/6
5.-8.Jan DEHNER3/6
5.-8.Jan KRÁL3/6
5.-8.Stanislav VOREL3/6
9.-12.Robert DAVID4/10
9.-12.Václav DOSKOČIL1/4
9.-12.Michal KOTYK7/12
9.-12.Anna KRÁLOVÁ2/6
13.-16.John LAMMIN5/11
13.-16.Ekaterina PEŠKOVÁ0/5
13.-16.Alena PAŽĎOROVÁ1/6
13.-16.Darina TOMÁŠKOVÁ1/6
 

© 2004 Asociace českomoravského kroketu email