AČMK - turnaje

Havířovský pohár  - 3. ročník -  20. 9. 2003  (HAVÍŘOV)


kategorie GrandSlam, singl, level hra, zkrácená na 14 bodů

funkcionáři
manažer: Tomáš Vrtný
ředitel: Jan Dehner
turn. rozhodčí: Otakar Stankuš

propozice
místo: hřiště TJ Slovan Havířov
kurty: 4 kurty, délka 5 yd
branky: rozchod 100 mm, litinové, křížové kotvení
koule: Jacques 12 oz


výsledky

16 účastníků bylo nalosováno do pavouku Draw a poté běžným posunem jejich jména přepsána i do pavouku Process. 4 nejlepší z obou pavouků postupovali do čtvrtfinále, osoby, které se dostali mezi 4 nejlepší v obou pavoucích pak do semifinále. Čtvrt- a semifinalisté byli rozlosování... Ve Draw a Process byly hry časově omezeny na 50 minut, ve čtvrtfinále na 75 minut; po uplynutí časového limitu dohrál striker svůj tah a poté odehrál jeden tah jeho protivník, v případě následného nerozhodného stavu se pokračovala v další hře do té doby, než kterýkoli hráč získá bod... hvězdičkami jsou označeny zápasy, za něž vítěz získal bonifikaci, v nížeuvedeném komentáři je za příjmením uvedena předturnajová pozice na žebříčku... pro technické potíže při stavbě kurtů byl turnaj zahájen s asi hodinovým zpožděním, což se z diváckého hlediska ukázalo při finále fatálním...


Draw 1. kolo

Lubomír Suda vs. Jaromír Struhala -8(t)
Tomáš Vrtný vs. Boris Navrátil -2(t)
Martina Davidová vs. Matěj Ryšánek +5
Václav Doskočil vs. Michal Kotyk +2(t)
Otakar Stankuš vs. Kateřina Dehnerová +4(t)
Jan Dehner vs. Štěpán Hazdra -10
Jiří Plachý vs. Dana Struhalová -9
Monika Kociánová vs. Martina Navrátilová -8

Draw 2. kolo

Jaromír Struhala vs. Boris Navrátil +10
Martina Davidová vs. Václav Doskočil -7(t)
Otakar Stankuš vs. Štěpán Hazdra +10
Dana Struhalová vs. Martina Navrátilová -12

Process 1. kolo

Lubomír Suda vs. Otakar Stankuš -10
Martina Davidová vs. Jiří Plachý -1(t)
Tomáš Vrtný vs. Jan Dehner +7(t)
Václav Doskočil vs. Monika Kociánová +10
Jaromír Struhala vs. Kateřina Dehnerová +6(t)
Matěj Ryšánek vs. Dana Struhalová -8
Boris Navrátil vs. Štěpán Hazdra +7
Martina Navrátilová vs. Michal Kotyk +7

Process 2. kolo

Otakar Stankuš vs. Jiří Plachý +6(t)
Tomáš Vrtný vs. Václav Doskočil +4(t)
Jaromír Struhala vs. Dana Struhalová +7
Boris Navrátil vs. Martina Navrátilová -7

L. Suda (13., Brno) výrazně prohrál oba své zápasy, ale utěšoval se skutečností, že alespoň v prvním neumožnil soupeři ukončit hru v časovém limitu... J. Struhala (10., Ostrava) podle svých slov přijel vyhrát a průběh jeho her tomu nasvědčoval... T. Vrtný (3., Havířov) po letargickém úvodu se štěstím postoupil do čtvrtfinále z Processu... B. Navrátil (11., Ostrava) dvakrát prošel úspěšně prvním kolem, ale na postup mezi úspěšnější již neměl sil... M. Davidová (6., Havířov) odehrála jeden ze svých nejlepších turnajů, a přestože se do konečné osmičky nedostala, její zápas v Processu ukázal, že při dostateční koncentraci je schopna sehrát vyrovnaná utkání prakticky s kýmkoli... M. Ryšánek (16., Havířov) se zarputilostí sobě vlastní zle potrápil oba své soupeře a jeho zlepšující se hra je velkým příslibem do budoucna... V. Doskočilovi (22., Telč) díky nezažitému pravidlu o blokovaném zdvižení unikl přímý postup do semifinále... M. Kotyk (3., Praha) utrpěl krutý výpadek formy a o obhajobě postupu mezi 4 nejlepší si mohl nechat jen zdát... minuloroční vítěz O. Stankuš (1., Praha) s malým zaváháním v úvodu prosvištěl přímo do semifinále a diváci se již začali připravovat na předpokládané finále s J. Struhalou... K. Burková (20., Havířov) čelící nesmírně těžkému losu bojovala srdnatě v obou zápasech až do konce, ale toho osudného dne to kroketovému bohu bylo málo na to, aby laskavě máchl holí a propustil ji za brány čtvrtfinále... J. Dehner (2., Havířov), loňský finalista, sdílel osud M. Kotyka a poměrně jednoznačně odevzdal oba své zápasy dvěma nejvyšším představitelům asociace (...záměrně???) ... novopečený president Š. Hazdra (15., Telč) po skvělé první hře jakoby si splnil cíl a přestal hrát... J. Plachý (3., Telč), ačkoli jasný pretendent na postup, vyhrál jediný mač... hra D. Struhalové (21., Ostrava) po NCA Cupu došla značné metamorfózy a byla jen stínem toho, nač tato hráčka bezesporu má... M. Kociánová (44., Havířov) opět doplatila na absenci intenzivního předturnajového tréninku... M. Navrátilová (18., Ostrava) relativně velmi výrazně přesnou hrou rozdrtila všechny soupeře a zapsala se přímo mezi nejlepší 4... do SF přímo postoupili J. Struhala, O. Stankuš a M. Navrátilová... do 4F pak V. Doskočil a T. Vrtný...

čtvrtfinále

Václav Doskočil vs. Tomáš Vrtný -13(p)

V. Doskočil v průběhu zápasu udělal více technických chyb než bylo zdrávo...

semifinále

Martina Navrátilová vs. Jaromír Struhala +1

Extrémně vyrovnané a extrémně dlouhé utkání, jehož průběh určily dva podstatné momenty: příliš defenzivní taktika J. Struhaly (obzvláště okolo penultu) a ledový klid M. Navrátilové...


Tomáš Vrtný vs. Otakar Stankuš +3

Taktické parádičky na obou stranách sváděly k intenzivnímu dojmu, že si hráči myslí, že se jedná o tréninkový zápas, a nikoli o semifinále grandslamového turnaje... v oboustraně kromobyčejně přesné hře se štěstí nakonec od úřadující jedničky odklonilo...

finále

Martina Navrátilová vs. Tomáš Vrtný +4

několik technicky magických úderů ani propracovaná taktika T. Vrtného nestačily na jednoduchou, přesnou (3 peely během hry), ale především naprosto klidovou hru M. Navrátilové, která ostatně celý turnaj odehrála s vyrovnaností buddhistického mnicha... průběh zápasu poznamenán dloužícímy se stíny šeřící se oblohy a fyzickou únavou zřejmě obou hráčů...

konečné pořadí soutěže
 
1.Martina NAVRÁTILOVÁ6/6
2.Tomáš VRTNÝ4/6
3.-4.Otakar STANKUŠ4/5
3.-4.Jaromír STRUHALA4/5
5.Václav DOSKOČIL3/5
6.-7.Boris NAVRÁTIL2/4
6.-7.Dana STRUHALOVÁ2/4
8.-10.Martina DAVIDOVÁ1/3
8.-10.Štěpán HAZDRA1/3
8.-10.Jiří PLACHÝ1/3
11.-16.Jan DEHNER0/2
11.-16.Kateřina DEHNEROVÁ0/2
11.-16.Monika KOCIÁNOVÁ0/2
11.-16.Michal KOTYK0/2
11.-16.Matěj RYŠÁNEK0/2
11.-16.Lubomír SUDA0/2
 

© 2004 Asociace českomoravského kroketu email