AČMK - turnaje

Havířovský pohár  - 2. ročník -  21. 9. 2002  (HAVÍŘOV)


kategorie GrandSlam, singl, level hra, zkrácená na 14 bodů

funkcionáři
manažer: Tomáš Vrtný
turn. rozhodčí: Otakar Stankuš

propozice
místo: stadión AC Havířov
kurty: 2 kurty, délka 5 yd
branky: rozchod 100 mm, kovové
koule: dřevěné


výsledky

Ve smyslu Pravidla 2(b)(6) tvořilo délkovou jednotku 5 yardů a podle Pravidla 44(c) byly hrány zkrácené hry na 14 bodů. 4 žebříčkově nejlepší přítomní hráči (O. Stankuš, T. Vrtný, D. Ryšánek, I. Staník) byli nasazení přímo do čtvrtfinále. Zbylých 11 účastníků bylo rozlosováno do 4 skupin, kde byly hry časově omezeny na 45 minut (v případě nerozhodného výsledku po 45 minutách bylo nastavováno po 4 tazích až do rozhodnutí); z každé skupiny postupoval nejlepší hráč. Čtvrtfinalisté byli rozlosováni.


skupina A

Jan Dehner vs. Ivo Suchánek +9
Ivo Suchánek vs. Pavel Kotlán +5
Jan Dehner vs. Pavel Kotlán +5

Nejtěžší skupina turnaje se vyvíjela vcelku podle očekávání, když bez zřetelných problémů hrající J. Dehner řádně proškolil oba své "soupeře"; I. Suchánek přes tradiční zarputilost a vůli po vítězství nezvládl první zápas a příliš pozdě se probudil ze zvláštní letargie, v které jakoby poslední dobou hrál; kroketový svět pláče sledujíc hluboký pád pyšného vítěze prvního ročníku P. Kotlána, pád o to smutnější, že nelze zahlédnout ani nepatrnou stopu obratu v arogantním projevu jmenovaného...

skupina B

Lubomír Suda vs. Kateřina Doubravová +6
Michal Kotyk vs. Lubomír Suda +2
Michal Kotyk vs. Kateřina Doubravová +4

Papírový favorit skupiny L. Suda předvedl sice svůj lepší standard, ale to, co mohlo stačit na nováčka se ukázalo být méně než málem proti přesně hrajícím soupeřům; senohrabská reprezentantka K. Doubravová poprvé nahlédla do světa velkého kroketu, ale zřejmě musí ještě uplynout nějaký čas, než se bude moci bez obav pustit do rovnocenného zápasu proti současné podelitě; M. Kotyk, doposud bez přílišných turnajových zkušeností sice prokázal drobné nedostatky v taktice, ale svou technicky přesnou hrou zaujal mnohé pozorovatele a rázem byl pasován do pozice černého koně celé soutěže...

skupina C

Kateřina Dehnerová vs. Jiří Krejča +3(t)
Martina Davidová vs. Kateřina Dehnerová -1

J. Krejča doposud stále čekající na nějaký turnajový úspěch byl sice považován za jasného pretendenta na postup, ale po prohraném zápase ukončeném velmi emotivní debatou zbylý zápas vzdal; M. Davidová, přestože morálně posílená kontumovaným zápasem ve svůj prospěch protaktizovala rozhodující nerozhodné utkání, což poměrně velmi nečekaně posunulo do vyřazovacích bojů turnajového nováčka K. Burkovou (do jaké míry se na tom podílel intenzivní předturnajový teoretický coaching J. Dehnera těžko spekulovat) ...

skupina D

Matěj Ryšánek vs. Karel Suda +4

Vydřené vítězství posledního vicemistra M. Ryšánka nad dalším nováčkem K. Sudou bylo sice předpovídané, ale nesnadost s jakou bylo dosaženo vzbudilo ihned spekulace, do jaké míry bude vítěz skupiny schopen obstát ve čtvrtfinále ...

čtvrtfinále

Jan Dehner vs. Matěj Ryšánek +6

Rutinní zápas bez významnějších chyb na obou stranách nepřinesl žádnou zajímavější akci, ale rozhodně diváky neznechutil...


Tomáš Vrtný vs. Ivo Staník -1

90 minut trvající nauseogenní utkání mezi turnajovou dvojkou a čtyřkou se stalo peklem pro všechny přítomné, hráči počínaje a diváky konče; oba soupeři hrající totálně mimo formu (chvílemi i mimo čas a prostor) a bez jakékoli vůle vyhrát nakonec ukončili mač nejtěsnějším možným rozdílem, když za celou dobu předvedli v součtu jediný hezký tah...


Otakar Stankuš vs. David Ryšánek +7

D. Ryšánek prohrál na posledních třech turnajích pouze s aktuálně dvěma nejlepšími hráčemi, a protože mu los určil za soupeře jednoho z nich, dalo se očekávat, že navzdory atraktivní hře zafunguje komplex "Stankuš-Vrtný", což se také stalo...


Kateřina Dehnerová vs. Michal Kotyk -8

Jednoznačné utkání, překvapivé snad jedině nečekanými jmény samotných účastníků...

semifinále

Jan Dehner vs. Ivo Staník +5

Po náročném čtvrtfinále se I. Staníkovi přisuzovaly relativně malé šance na další postup, a s výjimkou začátku, kde bylo lze sledovat poměrně zajímavou hru bylo z průběhu zápasu patrno proč...


Otakar Stankuš vs. Michal Kotyk +7

Překvapivý mač, kde hlavní favorit značný úsek hry dokonce prohrával; výsledek rozhodla sice jednoznačně herní zkušenost, ale výpadky O. Stankuše v průběhu hry byly natolik významné, že M. Kotyk sehrál v podstatě vyrovnaný zápas...

o 3. místo

Ivo Staník vs. Michal Kotyk -5

Před začátkem turnaje nemyslitelná událost se stala skutečností a o sedmnáct míst níže postavená osoba porazila hráče první pětky; to celé především díky tomu, že I. Staník po impozantním začátku naprosto ignoroval možnost, že by mohl ještě prohrát a naprosto nechal M. Kotyka tvořit vlastní hru...

finále

Otakar Stankuš vs. Jan Dehner +6

Na začátku nezáživné rutinní utkání, kde si O. Stankuš vybudoval značný náskok, načež se zdálo, že hra je v podstatě u konce; ve fenomenálním a dramtickém závěru však J. Dehner hru téměř dotáhnul a chyběly mu dva až tři údery k tomu, aby ji ještě otočil; v kritickou chvíli se favorit nicméně rozhodl vykolíkovat jednu ze svých koulí a ve zjednodušené pozici se jeho evidentně příliš se neorientující soupeř takticky špatně rozhodl pro defenzivní spojení koulí, což promptně určilo výsledek zápasu...

konečné pořadí soutěže
 
1.Otakar STANKUŠ3/3
2.Jan DEHNER4/5
3.Michal KOTYK4/5
4.Ivo STANÍK1/3
5.-8.Kateřina DEHNEROVÁ2/3
5.-8.David RYŠÁNEK0/1
5.-8.Matěj RYŠÁNEK1/2
5.-8.Tomáš VRTNÝ0/1
9.-11.Martina DAVIDOVÁ0/1
9.-11.Lubomír SUDA1/2
9.-11.Ivo SUCHÁNEK1/2
12.-15.Kateřina DOUBRAVOVÁ0/2
12.-15.Pavel KOTLÁN0/2
12.-15.Jiří KREJČA0/1
12.-15.Karel SUDA0/1
 

© 2004 Asociace českomoravského kroketu email