AČMK - turnaje

Havířovský pohár  - 4. ročník -  11.- 12. 9. 2004  (HAVÍŘOV)


kategorie GrandSlam, singl, level hra, zkrácená na 14 bodů

funkcionáři
manažer: Tomáš Vrtný
ředitel: Jan Dehner
turn. rozhodčí: Otakar Stankuš
delegát: Jiří Plachý
hodnocení: 5.75

propozice
místo: TJ Slovan
kurty: 4 kurty, délka 5 yd
branky: rozchod 100 mm, kovové, kruhové kotvení
koule: Jacques 16 oz


výsledky

Ve smyslu Pravidla 2(b)(6) tvořilo délkovou jednotku 5 yardů a podle Pravidla 44(c) byly hrány zkrácené hry na 14 bodů... turnaj byl odehrán švýcarským systémem s 6 průchody, hry byly časově omezeny na 75 minut, při shodném počtu vítězství a proher a nemožnosti určit vítěze podskupiny pomocí vzájemných zápasů byl stanoven tiebreak coby pokus o dosažení co největšího počtu bodů při hře ze standardního postavení koulí pro break ze čtyř koulí... hvězdičkami jsou označeny zápasy, za něž vítěz získal bonifikaci...


1. průchod

Hana Plachá vs. Hana Hajnová -2(t)
Robert Jaroš vs. Tomáš Vrtný -3(t)
Štěpán Hazdra vs. Jan Dehner -9
Kateřina Dehnerová vs. Tomáš Majer +10
Jiří Plachý vs. Otakar Stankuš -1(t)
Michal Kotyk vs. Jiří Pantoflíček +4
David Hajn vs. bye +14

Ve struhujícím závěru otočil O. Stankuš (Praha, 1) téměř prohraný zápas s J. Plachým (Telč, 6)...

2. průchod

Otakar Stankuš vs. Jan Dehner +11
Hana Hajnová vs. Michal Kotyk +1(t)
Kateřina Dehnerová vs. Tomáš Vrtný -3(t)
David Hajn vs. Jiří Pantoflíček +10
Tomáš Majer vs. Jiří Plachý -6
Hana Plachá vs. Štěpán Hazdra +8
Robert Jaroš vs. bye +14

H. Marečková (Telč, 24) překvapivě porazila M. Kotyka (Praha, 17) byť na čas a nejtěsnějnějším možným rozdílem... již delší dobu se výrazně herně se trápící Š. Hazdra (Telč, 8) jednoznačně prohrál s čerstvě provdanou H. Plachou (Telč, 21, ex Nováková)...

3. průchod

David Hajn vs. Hana Hajnová +9
Otakar Stankuš vs. Robert Jaroš -2(t)
Kateřina Dehnerová vs. Jan Dehner +12
Hana Plachá vs. Michal Kotyk +9
Jiří Plachý vs. Jiří Pantoflíček +13
Štěpán Hazdra vs. Tomáš Majer +5
Tomáš Vrtný vs. bye +14

R. Jaroš (Telč, 4) se již zabydlel mezi hráčskou elitou, důkazem čehož je skutečnost, že na druhém turnaji po sobě dokázal porazit republikovou jedničku... J. Dehner (Havířov, 7) dostal od své choti, K. Dehnerové (Havířov, 14, ex Burková), herní výprask; doufejme, že alespoň do budoucna bude ještě smět vyhrávat...

4. průchod

Tomáš Vrtný vs. David Hajn -5(t)
Robert Jaroš vs. Hana Hajnová -6
Jiří Plachý vs. Hana Plachá +12
Otakar Stankuš vs. Michal Kotyk +8
Jan Dehner vs. Tomáš Majer +13
Štěpán Hazdra vs. Jiří Pantoflíček +7
Kateřina Dehnerová vs. bye +14

D. Hajn (Telč, 3) se T. Vrtnému (Havířov, 2) revanšoval za porážku v semifinále brněnského Poháru spravedlnosti... H. Marečková - pro mnohé "experty" překvapivě - dál úspěšně kráčela turnajem...

5. průchod

David Hajn vs. Jiří Plachý +13
Kateřina Dehnerová vs. Hana Plachá -6(t)
Štěpán Hazdra vs. Robert Jaroš -1(t)
Jan Dehner vs. Michal Kotyk +8
Tomáš Majer vs. Jiří Pantoflíček +7
Hana Hajnová vs. bye +14

D. Hajn si po rozdrcení J. Plachého už po pátém průchodu zajistil celkové vítězství... O. Stankuš s T. Vrtným odmítli nastoupit ke hře s 12 uncovými koulemi a po jejich vzájemné dohodě byla hra losem kontumována; tato skutečnost byla téměř všemi přítomnými kvitována jako hrubě nesportovní a pravděpodobně bude mít ještě dohru... T. Majer (Havířov, 30) si výhrou nad J. Pantoflíčkem (Telč, 18) započítal do statistik své první turnajové vítězství...

6. průchod

David Hajn vs. Robert Jaroš +8
Hana Hajnová vs. Tomáš Vrtný -6
Kateřina Dehnerová vs. Štěpán Hazdra -2
Jan Dehner vs. Jiří Pantoflíček +11
Otakar Stankuš vs. Hana Plachá +4
Michal Kotyk vs. Tomáš Majer +10
Jiří Plachý vs. bye +14

H. Marečkové se bohužel nepodařilo dotáhnout do konce do té doby veleúspěšné tažení turnajem a v souboji o druhé místo prohrála... Š. Hazdra se probudil z letargie a svůj poslední mač, byť těsně, nakonec vyhrál...

tiebreak

Jiří Plachý 1
Hana Hajnová 0
Jan Dehner 2
Otakar Stankuš 3

( pro hráče se 4 výhrami)


Štěpán Hazdra 1
Robert Jaroš 2
Hana Plachá 1
Kateřina Dehnerová 2

( pro hráče se 3 výhrami)

konečné pořadí soutěže
 
1.David HAJN5/5
2.Tomáš VRTNÝ3/4
3.Otakar STANKUŠ4/5
4.Jan DEHNER4/6
5.Jiří PLACHÝ3/5
6.Hana HAJNOVÁ3/5
7.-8.Kateřina DEHNEROVÁ2/5
7.-8.Robert JAROŠ2/5
9.-10.Štěpán HAZDRA3/6
9.-10.Hana PLACHÁ3/6
11.Michal KOTYK2/6
12.Tomáš MAJER1/6
13.Jiří PANTOFLÍČEK0/6
 

© 2004 Asociace českomoravského kroketu email