06.11.:Přehled významných mezinárodních akcí v příštím roce:
Místo konání: Budleigh Salterton Croquet Club, Anglie
2023 Mistrovství světa v Asociačním kroketu
Termín konání: 15.7.- 23.7.2023
Místo konání: Hurlingham Croquet Club, South West, London, Anglie
Formát: 64 hráčů z celého světa. Česká republika má garantováno 1 účastnické místo
2023 European Team Championship
Termín konání: 2.8.- 5.8.2023
Místo konání: Cheltenham, Anglie
2023 Mistrovství světa žen v golf kroketu
Termín konání: 7.8.- 14.8..2023
Místo konání: Sussex County Croquet Club, Anglie
Formát: 56 hráček z celého světa. Česká republika má garantováno 1 účastnické místo
2023 European U21 Championship
Termín konání: 17.8.-20.8.2023
Místo konání: Ikskile Croquet Club, Lotyšsko
Formát: zjišťujeme

Zájemci o účast na uvedených turnajích nechť kontaktují Reprezentační úsek. (pres)

22.10.:XXV. Sněm AČMK rozhodl o změnách ve vedení organizace. Funkci vicepresidenta nově zastává Václav Doskočil a funkci kancléře Jiří Plachý. (pres)

21.09.:Pozor, změna termínu a místa konání! President AČMK svolává XXV.sněm organizace na sobotu 22.10.2022 v 15:00 SELČ v prostorách klubu ZŠ Métis, Pod Balkánem 599, 190 00 Praha 9 (pres)

18.08.:Drobná závada na našem webu byla odstraněna a na turnaje, jež mají zadané propozice, se lze opět bez problémů přihlásit. (pres)

14.08.:Na WCF AC World Teams Tier 2.2/3 obsadil náš tým nelichotivé 3.místo ve skupině 3. Věřme, že se na příští týmovou akci podaří vyslat silnější družstvo. (pres)

30.07.:Začalo Mistrovství světa v golf kroketu (14th WCF Golf Croquet World Championship) za účasti našeho reprezentanta Miroslava Havlíka. Výsledky sledujte na CroquetScores (pres)

24.07.:Český tým obsadil na turnaji 2020 Golf Croquet World Team Championship Tiers 3 celkově 3. místo. (pres)

23.07.:Nicole Kloiberová je novou mistryní republiky v golf kroketu v kategorii U17, když ve finále Mistrovství republiky v golf kroketu U17 porazila Jana Hrušku. (pres)

06.07.:Vítězem 7. mistrovství ČR v asociačním kroketu se stal Miroslav Havlík poté, co ve finále porazil Otakara Stankuše. (TV)

27.06.:Skvělého úspěchu dosáhl Václav Doskočil na mezinárodním turnaji 2nd Austria GC Open , kde obsadil 2. místo, když ve finále, po nervy drásající bitvě, nestačil na Maxe Walderdorffa z Rakouska. (pres)

21.06.:Reprezentační úsek a vicepresident udělují divoké karty na Mistrovství republiky AC 2022 Tomáši Vrtnému a Štěpánovi Hazdrovi. (vpres)

01.06.:Upozorňujeme případné zájemce o účast na Mistrovství republiky v Asociačním kroketu, že nejzazší termín podání přihlášky je 9.6.2022. Bližší informace naleznete v propozicích turnaje. (pres)

24.05.:O víkendu se uskutečnil 1. ročník turnaje Czech Open AC. Turnaj, otevřený i hráčům registrovaných i u jiných kroketových organizací, přilákal k domácím hráčům hráče z Německa, Rakouska a Skotska. O zajímavé a napínavé zápasy nebyla nouze. Favorizovaný a žebříčkově nejlépe postavený Chris Martin ovšem prošel turnajem bez jediného zaváhání a po zásluze zvítězil, když ve finále porazil domácího Otakara Stankuše (pres)

07.05.:2020 Golf Croquet World Team Championship Tiers 3 se za Českou republiku zúčastní tým ve složení: Anna Králová, Leona Vorlová, Jan Král, Stanislav Vorel a Josef Rákosník. (pres)

07.05.:Turnajová sezóna odstartovala nově iniciovaným turnajem Desta, jehož název je zkratkou počátečních písmen příjmení hlavních organizátorů. Velmi vydařeného turnaje se účastnilo 19 hráčů a všichni doufají, že se stane tradičním. Po zaniklé tradici Velikonočních turnajů, které s ohledem na stav hracích ploch v dubnu, resp. březnu, již nelze pořádat, by tak byla opět stabilní akce, k níž mohou nedočkaví hráči celou zimu upírat své zraky. (pres)

27.02.:Přehled letošních významných mezinárodních akcí:
Golf Croquet European Championship
Termín konání: 26.5.-29.5.2022
Formát: 32 hráčů z členských zemí ERC, Česká republika má garantována 2 účastnická místa
Helenen Cup Golf Croquet (double)
Termín konání: 4.6.-6.6.2022
Místo konání: Renzel, Hamburg, Německo
Formát: 12 dvojic. Přihlášky do 24.dubna. V pondělí 6.6. krátký singlový turnaj GC 2022
2nd Austrian Open in Golf Croquet
Termín konání: 24.6.-26.6.2022
Místo konání: Croquetclub Wolkersdorf im Weinviertel, Rakousko
Formát: 12 hráčů. Přihlášky do 27.března 2022
2022 Women's Golf Croquet European Championship
Termín konání: 30.6.-3.7.2022
Místo konání: Ikskile Croquet Club, blízko Rigy (3 kurty) a Sigulda Croquet Club (1 kurt). Lotyšsko
Formát: 32 hráček. Česká republika má garantováno 1 účastnické místo. Přihlášky do 19.3.2022
Mistrovství světa týmů v GC Tier 3
Termín konání: 20.7.-23.7.2022
Místo konání:Guildford & Godalming, Anglie
Formát: naše reprezantace je součástí Tier 2, ale na tomto turnaji přátelsky změří síly s reprezantanty Iránu, Mexika a Portugalska
Mistrovství světa v golf kroketu
Termín konání: 30.7.-7.8.2022
Místo konání:Sussex County Croquet Club, Southwick, Sussex, Anglie
Mistrovství světa týmů v AC Tier 2 a 3
Termín konání: 9.8.-14.8.2022
Místo konání: Budleigh Salterton Croquet Club, Devon, Anglie
Formát: účast potvrdili: Rakousko, Kanada, Česká republika, Německo, Írán, Irsko, Portugalsko, Skotsko, Jihoafrická republika, Švédsko, Švýcarsko a Wales. Vzhledem k tomu, že se přihlásilo 12 týmů, budou tři úrovně (2.1, 2.2 a 3.) po čtyřech týmech
Úroveň 2.1
Wales, Skotsko a Irsko doplní čtvrtý tým, o němž rozhodne play-off v pondělí 8. srpna mezi Švédskem a Kanadou.
Úrovně 2.2 a 3
Zbývajících osm týmů bude zpočátku seskupeno dohromady a poté rozděleno do úrovní 2.2 a 3 v polovině soutěže na základě výkonnosti.
Baltic Open GC Croquet Tournament
Termín konání: 2.9.-4.9.2022
Formát: 24 hráčů

Zájemci o účast na uvedených turnajích nechť kontaktují Nominační komisi. (pres)

01.01.:Asociace českomoravského kroketu přeje všem členům a příznivcům pevné zdraví, hodně štěstí a mnoho sportovních úspěchů v roce 2022! (pres)