AČMK - turnaje

Panhavířovské hry  - 2. ročník -  17. 5. 2003  (HAVÍŘOV)


kategorie Club, singl, level hra, zkrácená na 14 bodů

funkcionáři
manažer: Jan Dehner
turn. rozhodčí: Otakar Stankuš

propozice
místo: hřiště ZŠ Na nábřeží
kurty: 2 kurty, délka 5 yd
branky: rozchod 100 mm, kovové
koule: Jacques 16 oz


výsledky

Kroketová část 2. ročníku propagačního turnaje "Panhavířovské hry" pořádaného spolu s Českým softtenisovým svazem byla odehrána podle pravidel asociačního kroketu s tím, že ve smyslu Pravidla 2(b)(6) tvořilo délkovou jednotku 5 yardů a podle Pravidla 44(c) byly hrány zkrácené hry na 14 bodů. 16 hráčů bylo rozlosováno do 4 skupin, do každé z nich byla nasazena 1 osoba podle aktuálního žebříčku (O. Stankuš, J. Dehner, L. Suda, M. Davidová). Zápas tvořila jedna hra, ze skupiny postupovali dva nejlepší, účastníci čtvrtfinále byli rozlosováni tak, aby se postupující ze skupin mohli setkat až ve finále... Ve skupinách byly hry omezeny na 45 minut, v případě nerozhodného stavu byl turnajovým rozhodčím stanoven tiebreak coby série čtyř pokusů o průjezd 1. branky ze vzdálenosti 1 yardu)...Průběh turnaje byl podstatně ovlivněn terénem, jehož herní způsobilost balancovala na hranici přípustnosti...


skupina A

Lubomír Suda vs. Vladimír Skalík +4
Lubomír Suda vs. Vojtěch Skalík +2
Lubomír Suda vs. Jan Frolík +1
Vladimír Skalík vs. Vojtěch Skalík +6
Vladimír Skalík vs. Jan Frolík -3
Vojtěch Skalík vs. Jan Frolík +4

Papírově nejjednodušší skupina tvořená především osobami, které se na turnaji specializovaly na softtenis přinesla očekávané postupující: L. Sudu (Brno, 8. na žebříčku) a Vl. Skalíka (Havířov, 16.), který se ovšem do čtvrtfinále dostal jen díky skóre...

skupina B

Otakar Stankuš vs. Kateřina Wittová +8
Otakar Stankuš vs. Markéta Cielecká +9
Otakar Stankuš vs. Pavel Kotlán +10
Kateřina Wittová vs. Markéta Cielecká +3(t)
Kateřina Wittová vs. Pavel Kotlán -4
Markéta Cielecká vs. Pavel Kotlán -6

O. Stankuš (Praha, 1.) bez zřetelného úsilí vyhrál rozdílem třídy skupinu a s optimistickým výrazem na tváři se přesunul do vyřazovacích bojů; P. Kotlán (Brno, 13.) do posledního zbytku využil skutčnosti, že výkonnostní úroveň zbylých dvou účastnic, M. Cielecké (Praha, 21.) a K. Vítové (Havířov, -) prozatím jmenovaným neumožňuje vážně uvažovat o perspektivě účasti ve čtvrtfinále...

skupina C

Martina Davidová vs. Petr König -4
Martina Davidová vs. Jaromír Struhala -10
Martina Davidová vs. Marek Dratva +1(t)
Petr König vs. Jaromír Struhala -7
Petr König vs. Marek Dratva +3

M. Davidová (Havířov, 8.) zcela nečekaně prohrála zápas s úplným nováčkem P. Königem (Havířov, -), což jmenovaného katapultovalo do výšin, kde dlí ti úspěšnější; J. Struhala (Ostrava, -), president Národní croquetové asociace (staršího bratra naší Asociace českomoravského kroketu) deklasoval ve skupině všechny své soupeře a bylo zřejmé, že na turnaj nepřijel s jiným úmyslem než jej vyhrát...

skupina D

Jan Dehner vs. Boris Navrátil -4(t)
Jan Dehner vs. Martina Navrátilová -1(t)
Boris Navrátil vs. Martina Navrátilová +4
Boris Navrátil vs. Jiří Siefert +8
Martina Navrátilová vs. Jiří Siefert +8

Neočekávané problémy J. Dehnera (Havířov, 2.) v zápasech proti oběma z manželské dvojice B. Navrátil (Ostrava, -) a M. Navrátilová (Ostrava, -) daly alespoň částečně za pravdu všem pochybovačům o herní úrovni havířovského kroketového klubu oproti klubu ostravskému... Quo vadis, croquete havirovensis ?

čtvrtfinále

Jaromír Struhala vs. Vladimír Skalík +10
Otakar Stankuš vs. Martina Navrátilová +4
Lubomír Suda vs. Petr König +5
Boris Navrátil vs. Pavel Kotlán +9

První část vyřazovacích bojů přinesla dva ne nezajímavé postřehy: O. Stankuš musel postup do semifinále doslova vydřít a L. Suda se se značným přispěním losu dostal poprvé mezi nejlepší čtyři na turnaji... Vyřazeného Vl. Skalíka mohla těšit alespoň ta skutečnost, že díky 4. místu v softtenisové části Panhavířovských her se stal celkovým vítězem...

semifinále

Jaromír Struhala vs. Otakar Stankuš +3
Lubomír Suda vs. Boris Navrátil -4

Obě semifinálová utkání byla poznamenaná nervozitou hráčů; první z nich by se dalo označit za předčasné finále a bylo poznamenáno taktickými chybami na straně J. Struhaly a technickými lapsy O. Stankuše; v druhém mači rozhodla psychika naprosto, a to vzhledem k tomu, že L.Suda se evidentně zalekl možnosti postoupit do finále a fatálními chybami u roveru zahodil v podstatě vyhrané utkání...

o 3. místo

Otakar Stankuš vs. Lubomír Suda +9

Utkání zklamaných mělo jednoznačný průběh, kde nemalým handicapem poraženého byl předchozí semifinálový zápas ...

finále

Jaromír Struhala vs. Boris Navrátil +8

Ostravské finále zcela v režii tamější jedničky...

konečné pořadí soutěže
 
1.Jaromír STRUHALA5/5
2.Boris NAVRÁTIL5/6
3.Otakar STANKUŠ5/6
4.Lubomír SUDA4/6
5.-8.Petr KÖNIG2/4
5.-8.Pavel KOTLÁN2/4
5.-8.Martina NAVRÁTILOVÁ2/4
5.-8.Vladimír SKALÍK1/4
9.-12.Martina DAVIDOVÁ1/3
9.-12.Jan DEHNER0/2
9.-12.Vojtěch SKALÍK1/3
9.-12.Kateřina WITTOVÁ1/3
13.-16.Markéta CIELECKÁ0/3
13.-16.Marek DRATVA0/2
13.-16.Jan FROLÍK1/3
13.-16.Jiří SIEFERT0/2
 

© 2004 Asociace českomoravského kroketu email