AČMK - turnaje

Panhavířovské hry  - 1. ročník -  18. 5. 2002  (HAVÍŘOV)


kategorie GrandSlam, singl, level hra, zkrácená na 14 bodů

funkcionáři
manažer: Tomáš Vrtný
turn. rozhodčí: Otakar Stankuš

propozice
místo: hřiště ZŠ Na nábřeží
kurty: 2 kurty, délka 5 yd
branky: rozchod 120 mm, drátěné
koule: dřevěné


výsledky

Panhavířovské hry pořádané společně s Českým softtenisovým svazem (zájemci mohou shlédnout také výsledky softtenisové části turnaje) se staly díky počtu účastníků bodově prozatím nejvíce dotovaným turnajem, kroketová část byla sehrána podle mezinárodních pravidel (ve smyslu Pravidla 2(b)(6) tvořilo délkovou jednotku 5 yardů, v souladu s Pravidlem 53(b) byl rozměr branek stanoven na 120 mm a podle Pravidla 44(c) byly hrány zkrácené hry na 14 bodů). 16 hráčů bylo rozlosováno do 4 skupin, do každé z nich byla nasazena 1 osoba podle aktuálního žebříčku (D. Ryšánek, M. Ryšánek, O. Stankuš, I. Staník). Zápas tvořila jedna hra, ze skupiny postupovali dva nejlepší... Průběh turnaje byl podstatně ovlivněn terénem, jehož herní zpsobilost balancovala na hranici přípustnosti...


skupina A

Matěj Ryšánek vs. Lubomír Suda -5
Matěj Ryšánek vs. Pavel Kotlán -6
Matěj Ryšánek vs. Jan Vajčner -4
Lubomír Suda vs. Pavel Kotlán -5
Lubomír Suda vs. Jan Vajčner +8
Pavel Kotlán vs. Jan Vajčner +4

Malým překvapením skupiny A se stal fakt, že M. Ryšánek nevyhrál ani jeden zápas a pokračoval tak v prozatím sestupné výkonostní křivce; nováček J. Vajčner udivoval vcelku zajímavou hrou a dechberoucími prodlevami mezi údery (zápas M. Ryšánek - Vajčner trvající hodinu a tři čtvrtě přivedl organizátory turnaje na pokraj psychického zhroucení); emotivně hrající předseda Českého softtenisového svazu L. Suda tak nakonec po zásluze mohl do čtvrtfinále postoupit spolu se svým svazovým zástupcem P. Kotlánem, který navzdory své svérázné úderové technice suverénně vyhrál skupinu...

skupina B

David Ryšánek vs. Tomáš Pleyer +4
David Ryšánek vs. Vladimír Komár +6
David Ryšánek vs. Markéta Cielecká +1
Tomáš Pleyer vs. Vladimír Komár +5
Tomáš Pleyer vs. Markéta Cielecká +1
Vladimír Komár vs. Markéta Cielecká +6

Smolař turnaje M. Cielecká prohrála dvě utkání nejtěsnějším možným rozdílem 13:14 a V. Komár si dva zápasy prohrál sériemi nevynucených chyb, pročež do závěrečných bojů doprovodil favorita této skupiny (D. Ryšánka) poněkud nepředvídaně nováček T. Pleyer...

skupina C

Otakar Stankuš vs. Jan Dehner +7
Otakar Stankuš vs. Jiří Krejča +10
Otakar Stankuš vs. Lukáš Buli +11
Jan Dehner vs. Jiří Krejča +1
Jan Dehner vs. Lukáš Buli +10
Jiří Krejča vs. Lukáš Buli +11

Favorit soutěže O. Stankuš dovolil soupeřům v součtu pouhých 14 bodů a mimo jiné proto, že senior-praetor J. Krejča prokázal udivující neznalost pravidel, stal se druhým postupujícím J. Dehner; čtvrtý účastník skupiny L. Buli dokázal, že není důležité vyhrát, ale zúčastnit se...

skupina D

Ivo Staník vs. Tomáš Vrtný -7
Ivo Staník vs. Vojtěch Skalík +6
Ivo Staník vs. Vladimír Skalík -3
Tomáš Vrtný vs. Vojtěch Skalík +10
Tomáš Vrtný vs. Vladimír Skalík +7
Vojtěch Skalík vs. Vladimír Skalík -4

Největší senzací základní části se stalo vyřazení I. Staníka naprostým nováčkem Vl. Skalíkem, hrdým otcem pozdějšího vítěze softtenisového turnaje Voj. Skalíka; vítězem skupiny se s přehledem stal T. Vrtný, který mnohé z přítomných udivil úplnou absencí svých jinak téměř obligátních nevynucených chyb...

čtvrtfinále

David Ryšánek vs. Lubomír Suda +8
Tomáš Vrtný vs. Jan Dehner +5
Pavel Kotlán vs. Tomáš Pleyer -2
Otakar Stankuš vs. Vladimír Skalík +11

S vyjímkou třetího utkání dopadly včechny čtvrtfinálové mače podle předpokladů a měly i očekávaný průběh... v zápase Kotlán - Pleyer prvně jmenovaný definitivně doplatil na obskurní úderovou techniku a takřka předplacené místo v semifinále přepustil do té doby neznámému T. Pleyerovi...

semifinále

Otakar Stankuš vs. Tomáš Pleyer +11
Tomáš Vrtný vs. David Ryšánek +12

Naprosto jednoznačné zápasy, v druhém z nich T. Vrtný deklasoval D. Ryšánka historicky doposud největším zaznamenaným rozdílem na turnajích...

o 3. místo

David Ryšánek vs. Tomáš Pleyer +3

Utkání plné zvratů, v němž nakonec přece jen triumfovala větší zkušenost a psychická odolnost vítěze...

finále

Otakar Stankuš vs. Tomáš Vrtný +8

Tréninkoví partneři se spolu na turnaji utkali vůbec poprvé a naneštěstí pro diváka hra neměla nic společného s předpovídanou taktickou bitvou; výsledek se pravda očekával, průběh však byl až na dvě světlejší místa poměrně nezajímavou ukázkou rutinní přesnosti O. Stankuše a neschopnosti T. Vrtného najít na ni účinnou protizbraň...

konečné pořadí soutěže
 
1.Otakar STANKUŠ6/6
2.Tomáš VRTNÝ5/6
3.David RYŠÁNEK5/6
4.Tomáš PLEYER3/6
5.Pavel KOTLÁN3/4
6.Lubomír SUDA2/4
7.Jan DEHNER2/4
8.Vladimír SKALÍK2/4
9.-12.Vladimír KOMÁR1/3
9.-12.Jiří KREJČA1/3
9.-12.Ivo STANÍK1/3
9.-12.Jan VAJČNER1/3
13.-16.Lukáš BULI0/3
13.-16.Markéta CIELECKÁ0/3
13.-16.Matěj RYŠÁNEK0/3
13.-16.Vojtěch SKALÍK0/3
 

© 2004 Asociace českomoravského kroketu email