AČMK - turnaje

MISTROVSTVÍ REPUBLIKY 7.- 9. 7. 2006  (TELČ)


kategorie ExtraClass, singl, level hra, zkrácená na 14 bodů

funkcionáři
manažer: Tomáš Vrtný
ředitel: Jiří Plachý
turn. rozhodčí: Otakar Stankuš

propozice
místo: Černíč
kurty: 5 kurtů, délka 5 yd
branky: rozchod 98 mm, kovové
koule: Sunshiny


výsledky

třídenního prvního mistrovství republiky v kroketu se zúčastnilo 16 hráčů, kteří byli, poté co se kvalifikovali k účasti, rozděleni do čtyř výkonnostních košů podle svého aktuálního handicapového čísla... z každého pak byl vylosován jeden do každé ze čtyřčlenných skupin A, B, C, D... dva nejlepší z jednotlivých skupin postupovali do čtvrtfinále, počínaje kterýmžto se zápas hrál na dvě vítězné hry... hry nebyly časově omezeny...


skupina A

Michal Pavlů vs. Michal Kotyk -4
Michal Borák vs. Michal Kotyk -2
David Hajn vs. Michal Pavlů +12
David Hajn vs. Michal Kotyk +12
Michal Borák vs. Michal Pavlů +2
David Hajn vs. Michal Borák +7

Jediným, zato velmi výrazným překvapením skupiny, byla porážka Michala Boráka z Ostravy Michalem Kotykem z Prahy, která druhého jmenovaného posunula do čtvrtfinále... vítězem skupiny se s přehledem stal David Hajn z Telče...

skupina B

Robert Jaroš vs. Martina Jarošová +7
Jaromír Struhala vs. Martina Jarošová +12
Otakar Stankuš vs. Robert Jaroš -6
Otakar Stankuš vs. Martina Jarošová +6
Jaromír Struhala vs. Robert Jaroš -11
Otakar Stankuš vs. Jaromír Struhala +9

Vynikající hrou se prezentující Robert Jaroš z Telče vyhrál skupinu, když za sebou nechal i druhého postupujícího Otakara Stankuše z Prahy, jednoho z předpokládaných favoritů turnaje...

skupina C

Václav Doskočil vs. Daniel Zeman +11
Hana Hajnová vs. Daniel Zeman +1
Tomáš Vrtný vs. Václav Doskočil +9
Tomáš Vrtný vs. Daniel Zeman +13
Hana Hajnová vs. Václav Doskočil -14
Tomáš Vrtný vs. Hana Hajnová +6

Hana Marečková z Telče herně naprosto vyhořela a do čtvrtfinále tak postupoval její klubový kolega Václav Doskočil... První místo ve skupině podle očekávání patřilo Tomáši Vrtnému z Havířova...

skupina D

Jan Dehner vs. Miroslav Havlík +10
Jiří Plachý vs. Miroslav Havlík -4
Martina Navrátilová vs. Jan Dehner +7
Martina Navrátilová vs. Miroslav Havlík +3
Jiří Plachý vs. Jan Dehner -3
Martina Navrátilová vs. Jiří Plachý -12

Defenzivním stylem hrající Martina Navrátilová z Ostravy výhrou ve skupině potvrdila oprávněnost svého nasazení do prvního koše... ve spletitém závěru skupiny, kdy mohl postoupit kdokoli, se heroickým otočením prakticky prohraného zápasu probojoval do čtvrtfinále i Jan Dehner z Havířova... poznámka: z hráčů první osmičky se do čtvrtfinále dostalo šest (Stankuš (1), Hajn (2), Vrtný (3), Navrátilová (5), Dehner (7), Jaroš (8)), zbývající dvě místa zaujali hráči další (Doskočil (11) a Kotyk (14) )

čtvrtfinále

David Hajn vs. Václav Doskočil +3, +5

Zápas překvapivý průběhem, nikoli výsledkem. Favorizovaný D. Hajn nepředpokládaně umožnil sehrát V. Doskočilovi dvě vyrovnané hry...


Robert Jaroš vs. Jan Dehner -8, -9

skvělé výkony ze skupiny nezopakoval R. Jaroš ani náznakem a s přehledem tak triumfovala breaková hra J. Dehnera...


Tomáš Vrtný vs. Michal Kotyk +7, +3

T. Vrtný sice obě své hry vyhrál, ale pouze první breakovým stylem... M. Kotyk své poněkud překvapivé tažení tak ukončil již zde...


Martina Navrátilová vs. Otakar Stankuš -4, -11

souboj defenzivního a breakového stylu dopadl jednoznačně ve prospěch toho druhého...

semifinále

David Hajn vs. Jan Dehner +13, -10, +12

tři pěkné hry ilustrovaly známý fakt, že pokud oba hráči hrají útočně, tak jeden z nich dělá breaky a druhý sedí...


Tomáš Vrtný vs. Otakar Stankuš -7, -14

další z mnoha vzájemných soubojů této dvojice přinesl jednu vyrovnanou útočnou hru a jednu naprosto jednoznačnou...

finále

David Hajn vs. Otakar Stankuš +8, +14

finále republikové jedničky Otakara Stankuše s dvojkou Davidem Hajnem slibovalo kvalitní zápas, což se také potvrdilo... první hru zahodil O. Stankuš nepodařeným 1 a půl yardovým sekaným rushem od dvojky ke trojce a ve druhé hře se ani nedostal do hry, když nezáshl patnáctiyardový roquet, který jediný nabízel break... David Hajn poprvé v životě porazil Otakara Stankuše a stal se tak poprávu prvním mistrem České republiky v kroketu... obhají za dva roky titul?

konečné pořadí soutěže
 
1.David HAJN9/10
2.Otakar STANKUŠ6/9
3.-4.Jan DEHNER5/8
3.-4.Tomáš VRTNÝ5/7
5.-8.Václav DOSKOČIL2/5
5.-8.Robert JAROŠ3/5
5.-8.Michal KOTYK2/5
5.-8.Martina NAVRÁTILOVÁ2/5
9.-16.Martina JAROŠOVÁ0/3
9.-16.Michal BORÁK1/3
9.-16.Miroslav HAVLÍK1/3
9.-16.Hana HAJNOVÁ1/3
9.-16.Michal PAVLŮ0/3
9.-16.Jiří PLACHÝ1/3
9.-16.Jaromír STRUHALA1/3
9.-16.Daniel ZEMAN0/3
 

© 2004 Asociace českomoravského kroketu email